Náročná neděle na Mělníku pro Juniory B

Na další turnaj Junioři B se vydali na Mělník, do města středočeského kraje cca 30 km na sever od Prahy. Však místo bylo známo teprve v pondělí v týdnu turnaje, jelikož pořádající tým s největší pravděpodobností měl problém s halou.

První zápas jsme odehráli právě proti pořádajícímu týmu Falcon. Předzápasové cíle byly jasné – zvítězit a ukázat soupeři, jak se to hraje. Už od začátku utkání byl soupeř lepší jen díky naší neaktivnosti a laxnosti. Prohrávali jsme osobní souboje, jelikož jsme v nich byli pozdě, nedokázali jsme si nahrát. Abychom se zápasem něco udělali, tak jsme na druhou třetiny vytáhli napadání, ale nemělo to bohužel tížený efekt. Soupeř hrál pořád to samé a my jsme nebyli schopni tomu zabránit. Trenéři udělili další impuls ke změně stylu hry a to, že sestavu stáhli na dvě lajny. I přes tento impuls se nepodařilo hru posunou potřebným směrem. Jakoby trenéři dané pohyby před zápasem i během něj říkali úplně někomu jinému.

Druhé utkání proti Olympu jsme začali na dvě pětice, abychom zvýšili tempo již od začátku. Aktivní vstup do začátku se nám vydařil. Navýšil se také počet střel na soupeřovu branku, ale před brankou chyběla clona, takže golman vše viděl a neměl s tím sebemenší potíže. V druhé třetině jako bychom se přesunuli v čase do doby prvního zápasu. Opět jsme nezvládali osobní souboje a základní florbalové úkoly. S ohledem na nedůraznost na našem brankovišti se soupeř dostal do snadného vedení.

Doufejme, že jsme si vybrali všechnu smůlu na tomto turnaji a příště předvedeme již jinačí hru. Nutno podotknout, že kdybychom neměli v brance Dejna, který tam doslova čaroval, tak obě utkání mohla skončit dvojcifernými výsledky. Stěžování si na verdikty rozhodčích vedou vždy k nekoncentraci na sebe samého, ke zhoršení samotného výkonu jak hráče, tak i týmu. Každý hráč dostal po turnaji úkol zamyslet se na tím, co způsobilo, že se v obou zápasech radovat soupeř a ne my.

Pevně věřím, že tohle byl jen nějaký výpadek a kluci zase začnou šlapat jako hodinky a ukážou, co v nich je, jelikož na tomto turnaji to nebylo vidět ani z 50 procent a celý trenérský tým ví, že to v nich je.

Děkuji rodičům za strávený čas na hale a uvidíme se příště.

Autorka: Andy

Panthers Praha – Floorball Club Falcon 1:9 (0:2, 0:3, 1:4)
Panthers Praha – Olymp florbal 1:7
(0:3, 0:2, 1:2)