Černá serie Mužů E pokračuje

Muži E si poprvé v sezoně mohli přispat a vyrazit do Berouna na zápasy až odpoledne. Po minulých dvou prohrách byla chuť a motivace zase urvat nějaké body i bez členů realizačního týmu Bajera a Danečka. Ke kormidlu se tak dostali kancléř junior Sysel a trenér mladých panterských nadějí Drašnar.

Notičky od Danečka jsme si řekli a rozehráli zápas proti bílým velrybám družstva Mobydick. V první třetině bylo vidět, že nikdo nechce inkasovat jako první, brakář Svoboda svůj tým několikrát podržel a když se na konci prvního dějství trefil matador Denk, začalo se nám volněji dýchat. Začátek druhé periody přinesl srovnání soupeře a poté se prosadil Sajsl, jenže to bylo z naší strany vše. Hubené vedení jsme ztratili zhruba v půlce zápasu, když soupeř dvěma brankami během 10 sekund získal vedení a díky naší nervozitě navýšil náskok až na z jeho pohledu 5:2. Do závěrečné třetiny jsme nastoupili s vědomím, že zápas můžeme otočit, že jsme asi i trochu lepší. To potvrdil Volek hned po půlminutě hry, snížil na 3:5 a střelecké hody pokračovaly v kadenci branka co dvě minuty. Když jsme 5 minut před koncem tekli o 2 branky a dostali možnost přesilovky, tak to vypadalo nadějně a náš optimismus svou druhou trefou podpořil Denk. Bohužel pro nás soupeř už další branku nedovolil.

Večerní zápas proti soupeřům ze Žižkova už od zacátku sliboval drama, protože na naši družinu čekalo 7 statečných protihráčů, takže bylo jasné, že okusíme tuhost žižkovského betonu. A začlo se zvesela, soupeř vyhrál úvodní buly a hned uklidil kuličku za naše záda. Pak už to bylo jen dobývání soupeřovy poloviny, budování si střeleckých pozic a sbírání vyhozených míčků. V druhé třetině se soupeři povedlo dvakrát rozumně zaútočit a navýšit rozdíl o 2 branky. Pak jsme konečně zapsali branku i my, když Denkova nabídka od půlky zaplula netečovaná až do sítě. Jenže kule i střelný prach nám došly, kanón zrezivěl a nikdo víc to nespravil…

Černá serie už se natáhla na 4 utkání, a tak nám zůstávají pouze 2 výhry z prvního turnaje. A příšte už to snad dopadne lépe. Děkujeme všm příznivcům a hlavně fotografce soupeřů za fotomariál ze vzájemného zápasu.

Autor: Ondra Svoboda

Panthers Praha – FBC Mobydick Praha 6:7 (1:0, 2:5, 4:2)
Panthers Praha – FBC Falcons Žižkov 1:3
(0:1, 1:2, 0:0)