C-POWER | říjnové vydání

V říjnu má tahle partička na programu jediný turnaj. V neděli toho času bylo venku opravdu hezky, ještě že jsme mohli zalézt do přetopené haly. Sestava byla prošpikovaná zkušenými borci, potom tzv. „středem“ a nechybělo ani dravé mládí. Suma sumárum patnáct běhačů a jeden čapač.

Prvním soupeřem byla rezerva Olympu. Kluci co spolu hrají minimálně deset let a jsou sehraní jak pražský symfonický orchestr. Na rychlý úvodní gól odpovídají jistě nacvičenou akcí „utíkej podél manťáku a za modrou vystřel“. Čili hned z kraje to máme 1:1. Olymp na nic nečeká a vytahuje další roky ověřenou souhru. V situaci tři na dva se nechává hráč s balónkem vytlačit do rohu. Tam odtud backhandem o patu nohy bránícího hráče posílá lob před bránu na dobíhajícího spoluhráče. Kluci jsou prostě sehraní. Ujišťujeme se, že nikdo z nás nemá od lékaře zakázanou střelbu. A že by tedy bylo dobré tento prvek do naší hry přidat. Brzy je to po střele z první 2:2. Ve třetí části jsme konečně začali soupeře trochu mačkat. Nakonec i v této herní části padl jeden gól na každé straně a tak o výhře musela rozhodnout dovednostní disciplína. Nájezdovou loterii proměnil v kontrolovanou situaci Zeke, který si na nájezdnících z Olympu doslova smlsnul a tak můžeme slavit třetí výhru v nájezdech v řadě. Nebývalou formu prokázal Daneček, jenž zaznamenal dle online 4+1 v utkání, kde padly dohromady 4 góly 😅

Druhý zápas dne byl proti rezervě Střešovického (nebo chcete-li Řepského) Tatranu. Málokterý sázkař neměl na ticketu výhru C-Power v nájezdech. Tatran měl ve své sestavě několik hráčů, kteří měli o něco nažehlenější dres než jejich kamarádi (čti KB liga). A prý tam byl i jeden vyžehlený superligově. Těšíme se na dobrý zápas a jdeme na to. Soupeř nás herně převyšuje a chvílemi by se dalo hovořit o tlaku. Proti tomu hrajeme (konečně) na hranici možností a jsou pasáže, kdy ukazujeme že ani takovýto tým nemusí být problém. Paradoxně tak dostáváme gól při špatném střídání, pak tři kousky ve vlastní přesilovce (ne, naštěstí ne v té stejné) a pouze jeden ze hry. Proti tomu dáváme góly z brejku nebo z jednoduché kombinace (konečně). Ke konci zápasu se skóre ustálilo na 5:5 a nadšení sázkaři vyhlížejí další nájezdy. Přišlo ovšem pro změnu špatné střídání a trest v podobě branky na 5:6 a nemalý smutek za promarněnou příležitost potvrdit, že jsme schopni hrát velmi kvalitně.

Závěrem pochvala všem za druhý zápas. Bylo to v tempu, mělo to parametry. Nezbývá než podotknout, že pokud bychom ve druhém zápase nehráli přesilovky a nestřídali, vítězství by bylo naše!

2. kolo PH+SČ ligy mužů:
Olymp Praha B – Panthers Praha C POWER 3:4n (1:1, 1:1, 1:1) | online
Panthers Praha C POWER – Tatran Střešovice B 5:6 (1:2, 2:2, 2:2) | online

Autor: Vítek Novotný