Trápení se Židenicemi

V neděli uzavřely panterky šesté kolo Extraligy žen zápasem proti Židenicím, aktuálně papírově silnějším brněnským soupeřkám. Jak avizoval v tradičním preview florbalový internetový magazín Florbal.cz, mělo jít o šlágr kola, „souboj Panthers, jehož hráčky by rády navázaly na bod z Ostravy a Židenic, které zase hájí neporazitelnost se srovnatelnými soupeři„.

Jedna z mála věcí, co se v zápase povedla, přišla záhy po zahájení zápasu. Ještě než naskočila na časomíře třetí minuta, třetí útok si po učebnicové akci na jeden dotyk došel rázným krokem pro první gól. Ačkoli výsledek tomu nenapovídá, už v první třetině nás Brno přehrávalo. Měly jsme velké štěstí, že jsme jednobrankové vedení udržely do přestávky.

Ani po přestávce, kdy v místní učebně němčiny prolétlo vzduchem během naší pauzy nemálo neslušných slov, to nebylo to pravé ořechové. Zato židenickým hráčkám už to tam začalo padat a rázem se stav zápasu otočil na 1:3. Pak se nám podařilo trochu probrat a zařadit vyšší rychlostní stupeň, přidaly jsme i na množství střel, které ale nepřinesly žádné ovoce. I když trenéři stáhli hru jen na dvě lajny, pořád to nestačilo. Alespoň známky toho, že se hra dostala do tempa ale vidět bylo. K navýšení skóre nepomohla ani přesilovka, přestože pár slibných akcí nabídla.

Ve třetí třetině se blýsklo na lepší časy, když po úniku 2 na 1 nekompromisně zpracovala nahrávku od obránců naše kapitánka a uklidila míček do odkryté branky. Po snížení na odskok pouze jedné branky byly ve vzduchu cítit body o něco intenzivněji. K tomu, aby se body jen tak ve vzduchu nerozplynuly, byla však zapotřebí hodně silná vůle. A týmem se silnější vůlí se ukázaly být soupeřky. Přidaly další branku a mohly, na rozdíl od nás, hru trochu uklidnit. Ani ve hře bez brankářky jsme neuspěly a naopak jsme obdržely do prázdné branky hned dva slepené góly.

Není lehké shrnout zápas, jako byl ten, který se odehrál v neděli v Rudné. Někdy se to prostě stává, že se na hřišti nedaří. V takových situacích je ale potřeba jet trochu víc, jak trenéři rádi říkají, “na morál”, a to musíme zlepšit.

Po pauze během příštího víkendu, kdy budou v Praze ke shlédnutí zajímavé zápasy ženských a juniorských reprezentací na turnaji EFT, nás čeká hned trojitá porce zápasů. Kromě pohárového utkání v Třinci se podíváme i na nechvalně známé parkety v Olomouci a na státní svátek 28. října přivítáme doma v Rudné Jičín. Věříme, že tento váhavý výkon neodradil naše fanoušky a budou nám držet pěsti i nadále :)

Panthers Praha – Florbal Židenice 2:6 (1:0, 0:3, 1:3) online

Počet střel: 15:30

Hráčky utkání: Veronika Zittová, Zuzana Hubáčková

Vyjádření trenéra hostů (Jiří Starý): Po většinu zápasu jsme byli lepším týmem, v první třetině jsme ale převahu nedokázali vyjádřit gólově. Ve druhé třetině jsme domácím odskočili a to rozhodlo. Díky za zápas.

Komentář trenéra domácích (Lukáš Jenšík): Po celý zápas bylo Brno dnes jednoznačně lepší. Odpadávaly jsme od soubojů, nestíhaly jsme rychlostně a nehrály jsme dobře na balonu. Brno dneska zaslouženě vyhrálo. Musíme se připravit na 3 klíčová utkání, která nás čekají za 14 dní, kde čekáme, že budeme bodovat. Díky za férové utkání.