Kobyliské prokletí

V nedělní podvečer čekalo elitní mužský tým další kolo Národní ligy, tentokráte na hřišti soupeře v nedalekých Kobylisích. Již tohle samo o sobě znamenalo, že to bude zápas jako řemen, protože oba týmy jsou dlouhou dobu nesmiřitelnými soupeři.

Zápas začal v poměrně poklidném, řekl bych spíše oťukávacím, tempu. V přípravě na zápas zazněl jako jeden z klíčů k vítězství, neztrácet balónky uprostřed hřiště, a právě tato chyba dostala domácí do vedení. Ovšem jen o necelých 10 vteřin později předvedla famózní kombinaci naše třetí lajna a bylo vyrovnáno. Tempo zápasu se zvedlo a přitvrdilo se i v soubojích. Bohužel to byli opět domácí, kteří se ujali vedení i přesto, že naši kluci měli několik šancí. V půlce třetiny jsme si vyzkoušeli hru v oslabení, ale přestože byl soupeř nebezpečný, klukům se podařilo přesilovku ubránit. Když jsme o chvíli později dostali příležitost přesilové hry my, prosadil se neomylnou ranou země – země Jakub Rybka a srovnal tak skóre. Od té chvíle jsme byli lepším týmem.

Oba týmy si rychlé tempo přenesly i do druhé třetiny. Bohužel brankáři na obou stranách předváděli vynikající výkony nebo vždy v rozhodující chvíli selhali střelci. V půlce zápasu jsme dostali již třetí výhodu jednoho muže v poli. Přesto, že kluci drželi skoro celé dvě minuty soupeře v obraném bloku, zazvonila za domácím gólmanem jen tyčka a skóre se neměnilo. Až čtvrtá přesilová hra opět přinesla ovoce, kdy jsme poprvé přelili skóre na naši stranu. Za tohoto stavu jsme se odebrali i k druhé pauze. Nabádali jsme kluky, aby udrželi tempo hry a vyvarovali se chyb, kterých bylo ve hře stále víc než dost.

Sestavu jsme stáhli na dvě formace, aby kluci byli v tempu. To samé udělal i soupeř. Jeho první lajna byla v každém střídání nebezpečná, což vyústilo ve srovnání skóre. Bohužel to kluky neprobudilo k vyššímu výkonu, naopak po nepředvídatelném odrazu míčku od mantinelu, soupeř otočil skóre ve svůj prospěch. Následně nás rozhodčí po diskutabilním faulu poslali do oslabení, které soupeř bohužel proměnil a odskočil již do dvoubrankového vedení. Kluci ale zbraně nesložili a hrou v šesti vytvořili na soupeře neskutečný tlak, který nám dal ještě naději na body. I přes heroický závěr se nám skóre srovnat nepodařilo a odešli jsme ze zápasu bohužel bez bodu.

Co na závěr? Musíme velice pochválit juniory, kteří hráli velmi dobře. Dále musíme vyseknout pochvalu i naší nejen věkově, ale i herně nejzkušenější lajně, která dala všechny naše branky. Škoda, že se k nim nepřidali i ostatní. V neposlední řadě musíme vyzdvihnout hru v početní výhodě, kterou jsme využili hned ve dvou (vlastně ve třech) případech. Děkujeme i divákům, kteří nás přišli podpořit v hojném počtu.

Autor: Míla Mattes