Procházka s tvrdým nárazem

Na druhý turnaj vyjeli naši mladí borci do domácí haly Olympu Praha. Hala je netradiční tím, že se do jejích útrob musí vyšplhat po několika patrech schodů, což je dobré pro kluky na zahřátí před zápasem méně už pak pro rodiče, když si chtějí mezi zápasy dojít na kafe.

Na tento turnaj nám vyšel příjemný los, když jsme první zápas začínali až v jedenáct. V prvním zápase nás čekala Sparta, která hrála aktivní a důrazný florbal, což nám ale po většinu času nedělalo problémy a dokázali jsme hrát svoji kombinační hru. Měli jsme několik „hluchých“ míst, kdy jsme soupeře zbytečně pouštěli do tlaku, nicméně vždy jsme se dokázali rychle otřepat a pěknými akcemi dostat zápas do své režie.

Rodiče rychle vyběhli na kafe, aby se mezi zápasy občerstvili, zatímco kluci hledali mobily, protože povídat si přeci není taková zábava. Po krátké pauze mohl začít druhý zápas, který patřil jednoznačně do kategorie snadných. Mladší a méně zkušený soupeř z Kladna nám nedokázal příliš vzdorovat, a tak kluci mohli přepnout do stand-by módu a zápas hrát s přehledem.

Poslední zápas nás čekalo opět Kladno, tentokrát ale úplně z jiné dimenze. Ačkoliv jsme se na to před zápasem připravovali, trvalo nám dlouho, než jsme dokázali chytit tempo utkání, protože Kladno hrálo opravdu velice dobře. Byli všude o krok dřív a velice nepříjemně napadali naší rozehrávku. Místy jsme dokázali hrát vyrovnanou partii, ale bohužel to nebylo po celý zápas a soupeř postupně navyšoval svůj náskok.

Poslední soupeř nám ukázal naše slabiny a kde ještě potřebujeme zlepšit. Také nám ale ukázal, že když budeme nadále poctivě trénovat, tak s ním časem budeme hrát ještě vyrovnanější zápasy.

Jako vždy je třeba poděkovat skvělým rodičům za podporu a laskmoniny pro kluky.

Budeme se těšit příště na viděnou!

Autor: Jan Tůma