O třech statečných brankářkách

K druhému turnaji sezóny mladší žákyně vyjely na halu Jedenáctku. Bohužel, první komplikace se zrodila už při nominaci, když jsme zjistili, že na turnaji se budeme muset obejít bez naší stálé brankářky.

V prvním zápase s Chodovem se do brány postavila Kamča. Utkání mělo vyrovnaný průběh, ale soupeř byl přeci jen o kousek lepší. Ke konci jsme sice zvládly předat na důrazu a bojovnosti, bohužel už ale bylo pozdě.

:(

V dalším utkání nás čekala Bohemka. To už jsme měli v bráně připravenou Elišku, která ačkoli dostala nejednou sesekáno utkání odchytala velice slušně. Bohemka udeřila hned z první vážnější příležitosti, zatímco my si bohužel své šance zahazovali sami. Buď jsme netrefovali bránu, nebo trefovali golmanku do pupku. V kombinaci s tím, že hráčky v zelonobílých dresech ještě zvíšily tempo z toho byla druhá porážka dne.

:(

Pauzu mezi zápasy si holky zkrátili malováním na taktickou tabulku. Dílo to bylo vážně vydařené. Kus takového umění se vidí jen málokdy a my jsme rádi, že holky nejsou jen dobré florbalistky, ale i umělkyně.

Nejpovedenější zápas jsme si nechávali až nakonec proti Olympu. Znovu proběhlo střídání stráží u svatyně, když se tentokrát role čapájeva zhostila Anička. Zápas s Olympem byl od začátku více v režii soupeře a dokonce si vypracoval i pětigólový náskok. V tu chvíli ale holky přeply na úplně jiné obrátky a náš sok rázem nevěděl, kde mu hlava stojí. Důrazná hra, dobré obsazování hráček a zpřesnění přihrávek i střelby mělo za následek nejen to, že soupeř se jen zřídkakdy podíval na naší půlku hřiště, ale také srovnání skóre. Hned, jakmile jsme srovnali, jsme bohužel znovu inkasovali. Nakonec jsme ještě jednou kapitulovali při hře bez brankářky. I tak za zlepšený výkon klobouk dolu.

:(

Nejdříve děkujeme všem třem zastupujícím golmankám za to, že se nebály vlézt do brány a za to, jak se své role zhostily. Turnaj ukázal, že holky florbal hrát umí, jen ještě musíme zapracovat na tom, aby ho předváděly po celou dobu a ne jen v některých částech zápasu. Závěrem tradičně děkujeme rodičům i dalším fanouškům za super podporu a budeme se těšit opět příště.

Autor: Dan Ježil