Druhá výhra v řadě pro elitní muže

V sobotu odpoledne jsme uvítali na domácí hale starého známého soupeře Wizards DDM Praha. Tato utkání mají vždy grády a je se na co koukat. Ani teď tomu nebylo jinak.

První třetina začala velmi dramaticky, kdy se rozjetý parní válec Lombino hnal v samostatném úniku na soupeřova brankáře. Branka bohužel nepadla a nakonec jediný, kdo si z tohoto momentu odnesl bolestivé rány, byl brankář soupeře, kterému razancí nárazu odletěla helma. Do konce první třetiny, i přes nekonečné bušení do zavřené obrany hostí, nakonec udeřil soupeř, který šel po plachtící střele do vedení.

Do druhé třetiny jsme si přenesli přesilovou hru, kterou jsme k naší smůle nevyužili. Z unaveného a ospalého utkání se ale stal vyhrocený boj, při kterém bylo vidět, že ani jeden tým body nedaruje. Čerstvě příchozí fanouškovská základna domácích ale vyšponovala hlasivky do astronomických výšin. Z nově nabyté energie vytěžili panteři tři branky a určitě nesmíme opomenout smůlu Davida Koláře, který se po deseti spálených šancích prosadil až poté, co si konečně vyměnil svou zbraň. Soupeř však také přidal jednu branku a do třetí třetiny jsme tak vstupovali s velmi hubeným vedením.

Ve třetí třetině byly na obou stranách vidět známky opatrnosti a nervozity. I přesto bušili domácí do obrany Wizardu jak blázen a vše prolomil až Pavel Daněk, který se pár minut před koncem konečně dostal do úniku, prohodil si brankáře a s klidem zavěsil. Radost mohla na tribunách konečně propuknout a na soupeři bylo vidět, že moc dobře ví, že tohle domácí už nepustí. Třešničkou na dortu bylo zakončení Waldhausera, který se poprvé prosadil v mužské soutěži.

Tři body doma a druhá výhra v řadě!

4. kolo Národní ligy:
Panthers Praha – Wizards DDM Praha 10 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)  online

Střely na branku: 26:18
Počet diváků: 53
Hráči utkání: Jan Slavata – Lukáš Vávra

Vyjádření vedoucí týmu domácích (Andrea Nováková): „Po nezdařilé první třetině, kdy jsme se nedokázali i přes větší počet střel prosadit, dorazil do haly kotel malých elévů, kteří jakoby nakopli domácí tým k lepšímu výkonu. Druhá polovina utkání byla již naše, kdy zejména skvěle chytající Slavata podržel svůj tým. Děkujeme soupeři za zápas.“

Vyjádření vedoucího hostí (Adam Čechovič): „Proti tvrdé hře soupeře jsme nasadili holubičí stav. Nikdo nás neochránil. Navíc jsme nedávali ani vyložené šance, když jsme to doplnili nedůrazem před naší bránou a výborným výkonem brankáře soupeře, tak jsme se stav snažili srovnat krátce před koncem. Prostě měli jsme to rozhodnout již v první třetině. Děkujeme pořadatelům, divákům, soupeři a všem příjemnou neděli bez florbalu.“