Dorostenky berou dvě výhry

K prvnímu zápasu nastoupily dorostenky proti Ivanti Tigers B. Spolu s tradičními panterkami jsme na hřišti měli i dvě posily z Rudné, které rozhodně předváděly podařený výkon. První třetina byla z našeho pohledu spíše rozpačitá, i když Adélka Vlčková na netradičním postu, tedy na hrotu, zazářila. Přesto bylo na začátku druhé třetiny skóre 3:1 v náš neprospěch. Úkolem pro holky do druhé třetiny bylo ji vyhrát, což se podařilo a náskok tygřic jsme stáhli na 1 branku. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že zápas chceme otočit. Nakonec se to díky změnám v sestavě a odhodlání holek podařilo a z nejdříve nepříznivě vypadajícího zápasu jsme si odnášeli 3 body.

Nicméně trenéru je, jak všichni dobře víme, málo a pokud by měli ještě někdy absolvovat takový to infarktový zápas, je možné, že jich bude ještě o dva méně. Pokud po slovech držte balónek na útočné polovině budou stále chodit míčky na střed před soupeřovu branku a následně na nás půjde protiútok není se čemu divit. Nutno dodat, že nám nepřidalo ani pokřikování z pořadatelského stolku, který nebyl tak úplně nestranný, jak má být. Vyhrály jsme ale my, tak nás nic z tohohle nemusí trápit, stačí se pouze do příště poučit z chyb a mohou to být vítězství daleko lehčí, které nehrozí, že po nich trenéři skončí v tom lepším případě na práškách.

Před druhým zápasem došlo ke střídání na trenérem postu, když po boku Danečka nahradil Elišku Dan. Do druhého klání vstoupila lépe Bohemka a po našich chybách vedla už 3:0. V tu chvíli se ale obraz hry změnil a holky začaly hrát florbal. Do konce první třetiny jsme stáhli náskok soupeře na jediný gól. Druhá třetina už byla v naší režii a my začali soupeři zatápět pod kotlem. Kombinace zlepšeného nasazení, bránění a útočné činnosti vedla k otočení skóre v náš prospěch. Třetí část už se dohrávala v podstatě jen z povinnosti. Soupeře jsme v klidu přehráli a on postupně přestával klást odpor.

Je velká škoda, že se do tempa dostáváme až během zápasu a nenastoupíme na soupeře hned od začátku. Ulehčilo by nám to mnoho starostí a trenérům mnoho nervů. Ve hře ovšem byly vidět základy na kterých se dá stavět. Když pořádně zamakáme v tréninku, tak příště můžeme předvést pověstný panterský #válec. Děkujeme hráčkám za zápasy a rodičům i dalším fanouškům za podporu.