Bramboroví Strži

Rezervu Starších žáků čekalo dva týdny po úspěšném turnaji v Mělníku další představení, tentokrát o poznání blíže, tedy na vichrem a deštěm zmítaném Barrandově.

Byla to zároveň hned trojnásobná premiéra – poprvé s o rok až dva staršími spoluhráči nastoupil David Sladký, vůbec první představení v panteřím dresu pak čekalo dvě naše nové tváře – Kubu Černíka a Kubu Feika.

A byla to pro ně doslova zkouška ohněm. Sice jsme do ranního zápasu s rezervou Tigers dokázali vstoupit dobře, postupně jsme nechali soupeře převzít iniciativu a do kabin jsme nakonec šli se zaslouženou jednogólovou ztrátou. Tu sice hned po buly smázl Dominik, naší nedůsledností na středu hřiště jsme nicméně soupeři dovolili další dva zásahy, k zamyšlení byl zejména ten druhý, obdržený v naší přesilovce.

Po důraznější promluvě a přeskupení formací se nám ale podařilo gólově reagovat – díky Dominikovi a Kubovi to najednou bylo 3:3. Náš tlak rostl, jenže minutu a půl před sirénou přišla rána v podobě trestu Slaďáka. Obavy ze ztracení vydřené remízy vzaly za své v polovině trestu, když se nám podařilo vybojovat standardku na půlce a z ní Kuba oplatil soupeři stejný direkt, jako nám Tigers udělili o pár minut dříve – tedy gól vstřelený v jejich vlastní přesilovce.

Hubené vedení už se nám v závěru podařilo ubránit a snad i zaslouženě jsme slavili první výhru dne.

V cestě za tou druhou stál Tatran C, který si z pro mnohé nepochopitelných důvodů vzal na druhou ligu gólmana z výběrů. Čekali jsme těžký duel, proto jsme očekávanému vývoji přizpůsobili i taktiku a ta až na jednu výjimku fungovala bezvadně – techničtější a nabušenější soupeř na naší vytaženou závoru za boha nemohl najít recept a jeho útočné výpady přinesly uspokojení pouze našim obráncům, kteří se dokázali popasovat se všemi penetrujícími nájezdníky. To, co nezvládli beci, navíc hasil Tom, který si připsal snad nejvíc zákroků za jeden zápas v životě a doháněl slavný Tatran k zoufalství.

Srdnatý výkon jsme si přenesli i do druhé půle a proti jasnému favoritovi jsme sahali i po nečekaných bodech, suprová obrana si však jakoby vybrala daň v útoku a všechny naše nadějné pokusy skončily buď v pupku vystřídaného gólmana, nebo na tyči. Alespoň trochu schůdný výsledek navíc naprosto zazdil závěr zápasu, kdy po dvou fatálech přišla na některé z nás naprosto zbytečná zloba a ztráta koncentrace, která vedla ke konečnému skóre 0:5.

Ten znamenal další dlouhé čekání, tentokrát na zápas o 3. místo s jednou z přítomných Spart. Duel vůbec nemá cenu komentovat. Kombinace doznívající frustrace ze zápasu proti Tatranu společně s leností a naprostou neochotou udělat krok navíc znamenala zasloužený konečný výsledek 1:7. Všem přítomným se za předvedený výkon omlouváme.

Turnaj jako celek má dvojí hodnocení. Na jednu stranu víme, že dokážeme hrát velmi vyrovnané zápasy i s jasným favoritem, který si pak v obavě o výsledek raději vystřídá gólmana i na trestné střílení, opačnou stranou mince jsou ale naše hlavy, které nám podobné zápasy stále dovedou prohrát během několika vteřin. Pro příštích několik týdnů se navíc s prvním košem loučíme, neboť za tři víkendy pořádáme o patro níž na Radlicích. Sice je to krok zpátky, na druhou stranu si alespoň můžeme vyzkoušet více útočných variant, zejména z toho důvodu, že rozdíl mezi prvním a druhým košem je po zkušenostech z obou míst doslova propastný a vyvstává tak otázka, jestli je tohle opravdu to zlepšení, které si od rozdělení soutěží Unie slibovala.

Gratulujeme Slaďákovi a oběma Kubům k vydařené premiéře, děkujeme rodičům za podporu a pořadatelům za dobře odvedenou práci. Budeme se těšit za tři týdny doma na Radlicích.

Panthers Praha B – Prague Tigers B 4:3
Panthers Praha B – Tatran Střešovice 0:5

Panthers Praha B – Sparta Praha 1:7 (o 3. místo)

Autor: Paučis
Autor fotografií: 521 Sports Photography