Repríza v Králově Dvoře

Mužské Éčko podruhé ve 14 dne vyrazilo do Králova Dvora. Minulý turnaj zde urvali 2 výhry, a tak se i s lehce pozměněnou sestavou čekalo minimálně totéž.

Ranní zápas proti starým známým Black Dragons začala lépe družina kolem King Konga. Soupeř získal v první třetině vedení 2:0, které jsme v prostřední části hry smazali díky brance nováčka Mencla a dvěma zásahům Tomana. Stejně jsme ale ještě jednou inkasovali a do posledního dějství se tak šlo za stavu 3:3. A z branek už se radoval jen soupeř, když skoroval ještě dvakrát a na konci zápasu ustál náš tlak obohacený ještě o přesilovou hru.

Do druhého zápasu jsme vstoupili s vědomím, že soupeř sestoupil z vyšší ligy a patrně bude o něco silnější. Pravda se ukázala po pár střídáních, kdy bylo zřejmé, že budeme muset na góly dřít mnohem více, než s Dragons. Po první třetině, kdy jsme tekli 4:1, jsme jako základ taktiky nakonec zvolili nekompromisní napadání soupeřových obránců, kteří se jevili jako slabina soupeřova týmu.

Byť nás to stálo sakramentsky hodně sil, kladenský útok s výškovým průměrem přesahující naše borce v průměru nejméně o jednu hlavu a smrtící střelou, která zřídka kdy nenašla svůj cíl, se konečně povedlo zbrzdit a srovnat na chvilku se soupeřem krok. Druhá třetina dopadla 2:2. 

Ondra Bendík šlápl do pedálů a přijel si zaslouženě pro hattrickové ovace svého fanklubu. Bohužel ani to nestačilo a kladenskou ocel jsme ve svůj prospěch přetavit nedokázali. Konečné skóre se jen zázrakem nepřehouplo do dvou cifer. Při gratulaci Ocelářům svítilo na tabuli 4:9.

Panthers Praha – SK Black Dragons 3:5 (0:2, 3:1, 0:2)
Panthers Praha – AIK Steel Kladno B 4:9 (1:4, 2:2, 2:3)