Podruhé v Budějovicích

V nabité neděli se musel náš trenérský tým rozdělit, protože se krylo poslední dějství kvalifikace juniorů na domácí půdě a druhé kolo (zároveň boj o postup v novém formátu ligy) dorostenecké ligy v dalekých Českých Budějovicích. Dorostenci tuto destinaci navštívili již podruhé za sebou a čekaly je dva těžké zápasy. První zápas byl proti silnému Chodovu, který byl favoritem naší skupiny a zatím neokusil hořkost porážky. V druhém zápasu nás vyzval soupeř z Plzně, se kterým jsme se utkali již na soustředění a tudíž jsme věděli, že ani tento zápas nebude jednoduchou záležitostí.

První zápas začal nervózně z obou stran. Oba týmy se oťukávaly a ve středu hřiště docházelo k mnoha ztrátám. Náš tým vyrukoval s pasivním systémem 2-1-2. Soupeř tak musel překonávat zformovanou obranu a my jsme vyráželi do rychlých protiútoků. Bohužel se soupeři po naší chybě podařilo odskočit do vedení a od té chvíle zápas kontroloval. Kluci se snažili o obrat, ale soupeř navyšoval své vedení až na hrozivých 0:7 z našeho pohledu. V poslední minutě se nám alespoň podařilo výsledek zkorigovat na konečných 1:7. Byla to lekce, ze které se měli kluci poučit do druhého zápasu.

Druhý zápas měl být i podle papírových předpokladů vyrovnaný. Soupeř nám se svou rozehrávkou 1-3-1 a dobře kondičně připravenými svěřenci přidělával mnoho starostí. Přesto se ale dařilo útoky bránit a vyrážet do rychlých kontrů. Soupeř se bohužel zanedlouho ujal vedení. Kluci ale dokázali zareagovat celkem rychle a po dobrém presingu si vybojovali srovnání skóre. Bohužel se nevyvarovali dalších chyb při bránění středu hřiště, chyběl i důraz před vlastní brankou, a tak soupeř odskočil do dvoubrankového rozdílu. Druhá třetina byla vyrovnaná, přesto soupeř navýšil skóre o další branku. Do třetí třetiny přepnuli kluci na ještě vyšší rychlostní stupeň a soupeř měl najednou spoustu starostí s bráněním. Kluci dokázali snížit a bylo vidět, že s výsledkem chtějí něco udělat. Bohužel vždy po snížení hned branku obdrželi. Tak se zrodil konečný výsledek 4:6 ze kterého se radoval náš soupeř, který nás takto přeskočil v tabulce. Musíme ale podotknout, že kluci zejména ve třetí třetině dřeli a kromě vstřelených gólů, nastřelili ještě 4x brankovou konstrukci. Je jen škoda, že takový výkon nepředváděli po celý zápas. Výsledek mohl vypadat úplně jinak. Děkujeme všem divákům a rodičům, kteří vážili tuto dalekou cestu a podporovali kluky v obou zápasech.

Autoři: Lukáš Vejlupek, Míla Mattes