Dorostenecké tažení v Kostelci za čtyři body

Opět v brzkých ranních hodinách se dorostenci B vydali na další turnaj do Kostelce nad Černými lesy. Jako soupeři na ně tentokrát čekali Florbal Neratovice a OpenCamps Tatran Střešovice. S ohledem na velkou klubovou akci – focení, se nemohl turnaje zúčastnit trenér Honza a Petr proháněl kulatý nesmysl sám za Sépiáky, takže na dorosteneckou bandu byla jako trenér sama Andy. Premiéra v dorostu to byla pro Sama Hrona a Dominika Novotného.

V prvním utkání proti Neratovicím zněly úkoly jasně a stručně. Bohužel úvod zápasů byl opravdu hrozný, jelo se ani ne na 20% maxima a většina hráčů si začalo stěžovat na povrch. Poměrně rychle jsme vstřelili gol a ujali se vedení, avšak nás v první třetině může mrzet neproměněná pětiminutová přesilovka. V úvodu druhé třetiny se utrhl Ladra, kdy následně našel před branou volného Bauera. Druhá třetina celkově v našem podání byla ještě horší, jakoby kluci byli mentálně úplně někde jinde. Všichni se tlačí pouze do útoku a zapomínáme bránit. V případě, že má náš obránce balonek, tak ostatní hráči jsou daleko nebo stojí a tím znesnadňují rozehrávku a obránce nemá komu nahrát. Po druhé třetině následovalo pořádné seřvání hráčů, které přineslo své ovoce. Po hrubém faulu na Sama následovala další pětiminutová přesilovka, kterou jsme hned třikrát dokázali využít. Kdybychom hráli celý zápas jako poslední třetinu, tak to nemuselo být takové drama.

Druhé utkání proti OpenCamps Tatran Střešovice jsme začali jednoduše a agresivně, což se vyplatilo. Kubů, Novotný, Petr a Bauer se v první třetině prosadili a měli jsme krásné dvoubrankové vedení. Ve druhé třetině jakoby zase kluci byli úplně mimo a někde jinde. Nechávali soupeři moc prostoru, neplnili jasné pokyny, které v první třetině zvládali. Jakoby to byli úplně jiní hráči. Obratem se dostal do vedení soupeř a my tahali za kratší konec. Upravení na dvě lajny lehce zaktivnilo hru a podařilo se nám skóre srovnat. Toto utkání jsme měli však jednoduše vyhrát, takže můžeme být rádi za jeden bod do celkové tabulky.

Shrnutí na závěr, co je potřeba zlepšit do dalších utkání:

  1. kluci se musí soustředit po celou dobu zápasu
  2. je potřeba více pohybu bez balonku
  3. nezapomínat na obrannou fázi

Máme na čem na trénincích pracovat a jelikož teď máme delší pauzu mezi turnaji, bude to intenzivnější.
Děkuji rodičům za podporu a příště lépe! :)

Autor: Andy Nováková