Mlži B uspěli na Třebešíně a slaví první místo!

První turnaj rezervy Mlžů v letošní sezóně zavedl hráče na Žižkov, kde na místní hale VŠE Třebešín sídlí Bučis. Jelikož hlavní trenéři Paučis a Bobr sváděli vyrovnané bitvy na domácí hale za tým Sépiáků, tak byl jako trenér povolán Daneček Škvor, který tuto kategorii v minulosti trénoval. Jak si s celým turnajem poradil a vyplnily se chmurné představy trenéra Paučise ohledně výsledku celého turnaje?

Na turnaj měl trenér připravenu soupisku 12 statečných, ale jelikož na turnaj nedorazil Matěj Karas (celý tým i s trenérem Matěje hledal po celé hale v domnění, že Daneček viděl Matěje na horním patře haly, ale ukázalo se, že se jednalo o úplně jiného hráče), tak jsme celý turnaj odehráli v počtu 10+1.  V prvním zápase nás čekal celek z Neratovic, který zvládl první zápas s Bohemkou. Čekal nás tedy velmi těžký zápas. Ale už od prvních minut bylo utkání jasně v naší režii a jen díky výbornému výkonu gólmana hostí skončil výsledek pouze 1:0, kdy se do statistických análů uvedl prvním gólem v soutěžním zápase dalekonosnou bombou Honza Jelínek.

Další zápas nám do cesty přihrál již zmíněný celek z Bohemky. Věděli jsme, že k jistotě prvního místa ve skupině nám stačí uhrát remízu, ale případná prohra by nás poslala na místo poslední. Už od začátku bylo vidět, že soupeř bude daleko aktivnější a bude nám dělat větší problémy, což se potvrdilo hned prvním střídání, kdy na naši branku vyslala Bohemka hned 4 střely. Nicméně první gól jsme vstřelili my, ale to nám paradoxně více ublížilo.

Najednou jsme přestalo hrát jako tým a zejména v obraně jsme kupili zbytečné chyby a ztráty, čehož Bohemka využila ke vstřelení dvou slepených gólů (za zmínku stojí zejména druhý gól, kdy soupeř proměnil situaci 2 na nikoho!). Góly hostů nás opět probudily z letargie a celkem záhy jsme vyrovnali a vstřelili i třetí gól, kdy jsme bleskově rozehráli standardní situaci do zmatené obrany Bohemky. Tento výsledek nás tedy poslal do bojů o postup do vyššího koše.

V tomto boji nás čekal zatím suverénní celek z Kladna, který za dva zápasy dostal jen jednu branku a vstřelit jich dokázal 10. Zajímavostí je, že Kladno trénoval Martin Czecznikar, kterého si pamětníci jistě pamatují jako trenéra juniorů prvoligových Pardubic, kterému překvapivě vystavil stopku na turnaji Czech Open 2015 právě náš juniorský tým, hrající tehdy o tři ligy níže. Taktika na soupeře byla tedy jasná: ve 4 hrát na naší půlce velice aktivní kostku a nechat hroťáka, aby napadal rozehrávku soupeře.

Tato taktika na Kladno fungovala, protože soupeř zdaleka nepůsobil tak suverénně jako předchozí zápasy. Celý zápas jsme vedli a soupeři dovolili vstřelit pouze jednu branku. Naopak my jsme dokázali vstřelit branky tři a ještě spousty šancí jsme dokázali trestuhodně zahodit (zejména častá kombinace na ose Sladký – Datel, kdy druhý jmenovaný měl několikrát prázdnou bránu, do které nedokázal usměrnit neposednou kuličku).

Nicméně ani nás to nemuselo extra mrzet, jelikož jsme zaslouženě po dominantním výkonu celého týmu (od gólmana po hroťáka) v celém turnaji dokázali postoupit do vyššího koše. Překvapení to bylo jistě obrovské, což demonstrují slova Paučise Danečkovi, když se dozvěděl výsledek celého turnaje: ‘‘Neznalost síly soupeřů a otázka, jak si povede náš oproti loňsku hodně obměněný tým byly faktory, proč se spíše, než s bojem o postup počítalo s bojem o záchranu. Stejně jako v případě starších žáků minulý týden to byly obavy zcela plané‘‘.

Jako suplující trenér musím všem hráčům poděkovat za výborně zvládnutý turnaj, korunovaný postupem do vyšší ligy. Pokud bude tým hrát, tak jako tento turnaj (prostě a jednoduše jako tým), není potřeba mít obavy, které měl před turnajem trenér Paučis. :-) Poděkování patří také samozřejmě rodičům a všem blízkým za úžasnou podporu během celého turnaje.

Panthers Praha B – Florbal Neratovice :-)
Panthers Praha B – FbŠ Bohemians :-)

Panthers Praha B – Kanonýři Kladno :-) (o 1. místo)

Autor: Daneček