Velká porce gólů před početným domácím publikem

Ve čtvrtém kole ženské extraligy naše princezny konečně vybojovaly první 3 body. Domácí hala v Rudné praskala ve švech. Na zápas proti Crazy girls FBC LIberec se přišly podívat dobré dvě stovky panterů, od nejmenších po ty velké, a bouřlivě poháněly holky k jejich premiérové letošní výhře.

Ještě ani nestihly vystřídat všechny tři formace a už dostaly panterky šanci v podobě přesilovky, kterou ale bohužel neproměnily. První gól na sebe vůbec nechal docela dlouho čekat. Až v 11. minutě se poprvé trefily soupeřky. V ten moment jako by v panterkách něco přepnulo. Hned vzápětí (už za 6 vteřin!) totiž přišel srovnávací gól, holky se uklidnily, začaly si více věřit a přidaly ještě další dva.

Ve druhé třetině byla znatelná převaha domácího týmu, ačkoliv jsme byli svědky takového malého dejavu z první třetiny, kdy opět otevřely skóre hráčky Liberce. Další branku už jim ale panterky nedovolily, a to ani z trestného střílení, které naše gólmanka s přehledem vychytala. Naopak, holky nasypaly za záda liberecké gólmanky hned pět branek, jednu v přesilové hře, a do kabin se odcházelo za příznivého stavu 8:2.

I v závěrečné části zápasu domácí na své soupeřky tlačily, i když už byla místy trochu znát únava. Bez větších problémů a s dalšími třemi vstřelenými brankami si nakonec došly pro vítězství. Nebylo to vítězství jen tak ledajaké, jak správně komentoval Štěpán Weber ve svém statistickém okénku: “Jedná se o důležitý historický moment, Panthers Praha ve své extraligové historii nedaly více branek v jednom utkání, než je tomu právě dnes.”

Nejen, že se jednalo o utkání s nejvíce vstřelenými brankami, z naší strany, ale zároveň šlo také o zápas s největším brankovým rozdílem. A to není všechno! Také hráčka utkání z řad princezen, Kristýna Vranová, si vysloužila slušný zářez do statistik. Za svou kariéru si právě v tomto zápase připsala padesátý gól ze sta kanadských bodů v extralize žen a diváci i spoluhráčky ji za to odměnili vřelým potleskem!

Děkujeme všem, kteří dnes do haly v Rudné dorazili. Atmosféra byla skvělá a doufáme, že dnešní gólové hody jsou dobrým lákadlem na naše další domácí utkání :) Už příští sobotu panterky čeká první letošní výjezd do daleké Ostravy proti FBC ČPP OSTRAVA. Doma se pak ukáží až za dva týdny proti Židenicím.

Panthers Praha –  FBC Crazy girls Liberec 11:2 (3:1, 5:1, 3:0) online

Střely na branku: 36:22

Diváci: 206

Nejlepší hráčky: Kristýna Vranová, Barbora Knotková

Komentář trenéra domácích (Lukáš Jenšík): Od minula jsme zlepšili výkon a spolu s ním konečně přišla i zvýšená produktivita. Hezké vítězství, ale máme pořád na čem pracovat. Díky soupeři za zápas a zejména divákům za fantastickou kulisu.

Komentář trenéra hostí (Tomáš Jakubík): Dneska jsme chtěli bodovat a to se bohužel nepodařilo. Začátek zápasu super dostali jsme se do vedení, ale jakmile se dostaneme do nějaké ztráty 2 nebo tří gólů, tak se z toho těžko oklepeme. No nic, jedeme dál, cesta, kterou jsme si nastavili, stále pokračuje a budeme lepší. Soupeři děkuji za zápas a přeji nám šťastnou cestu domů.