Starší žákyně znovu v akci!

dav

K prvnímu turnaji sezóny vyjely Starší žákyně až do předalekých Nehvizd. Los k nám byl ale příznivý, a tak jsme první klání započali až v příjemných 11:15.

Rudná Panthers Praha vs SK Dvojka Praha D  2:7

V něm jsme se střetli s výběrem pražské Dvojky. Utkání bylo poměrně vyrovnané, ale na našich holkách bylo vidět zmatení, jelikož pro většinu z nich to byla premiéra v pětkovém florbale. Dvojka nás lehce přehrávala, nicméně často jsme jim skórování ulehčili laxním přístupem při bránění, navíc sami jsme většinu svých šancí spálili a tudíž jsme na začátek nové sezóny podlehli 2:7.

Rudná Panthers Praha vs Prague Tigers Nehvizdy  3:4

V druhém zápase následoval souboj kočkovitých šelem, jelikož nás čekali domácí Tigers. Utkání bylo z naší strany o poznání lepší, než to první. Holky dřely, pomáhaly si do obrany a místy předváděly i velice pohledné kombinace. Zápas byl velice dlouho vyrovnaný, my v něm však zaostávali o jeden gól, přišel tedy náš oddechový čas a po malé chvilce snahy hrát v šesti také inkasovaný gól. Znovu jsme ještě dokázali udeřit, ztrátu už jsme však bohužel nesmazali.

Rudná Panthers Praha vs TJ Sokol Královské Vinohrady

Čekal nás tedy poslední zápas dne proti SKV. Zápas byl z obou stran dost ospalý, i tak jsme ale na začátku dokázali soupeře dobře zatlačit. Pomohli jsme si standardkou a vedli jsme 1:0. Radost nám ovšem moc dlouho nevydržela a bylo opět srovnáno. Poté se nám podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Především náš třetí gól v utkání stojí za zmínku, když Majda ze vzduchu trefila míček backhandem přesně na zadní tyč. Poté ale bohužel přišla hrozná věc, Terka Čejková špatně došlápla a hned bylo jasné, že je zle. Holky utkání dokázaly dovést do zdárného konce i přesto, že už bylo velice těžké se soustředit.

Celkově se dá turnaj hodnotit pozitivně. Zejména s ohledem na to, že většina holek s velkým florbalem teprve začíná. Určitě musíme zlepšit nasazení, které si pak potřebujeme udržet po celou dobu zápasu. Děkujeme všem hráčkám za turnaj a rodičům i dalším fanouškům za podporu. Na závěr přejeme Terce co nejrychlejší uzdravení, snad se s námi zase brzy uvidí!

Autor: Dan Ježil