Sépiáci vstoupili do sezony dvěma výhrami

Podruhé za dva roky začínali Sépiáci novou sezonu na domácí půdě a podruhé z toho byl plný počet bodů. Na Radlicích po kostrbatém průběhu přemohli rezervu Kralup, o poznání lepší zápas pak znamenal vítězství i nad mladou sestavou Black Angels. I po třech letech existence tak v domácím prostředí stále drží neporazitelnost!

Přitom ranní klání se nevyvíjelo moc příznivě. Rezerva Kralup splnila očekávání a spíš než florbal připomínal zápas boj dvou rozvojových vesnic z Divokých kmenů, které po dobu tří týdnů trénovaly jen a pouze sekerníky. 

My se nedokázali dostat do tempa a zkušenější soupeř, který měl ve svých řadách i několik šikulů z Áčka, nám občas nepěkně zatopil. I přesto jsme z jediné střely na bránu v první třetině dokázali dát fíka díky Fandovi, jenž od modré trefil pěkně ke vzdálenější tyči.

Postupně jsme se dokázali osmělit a dělat humor před soupeřovou klecí častěji. Špatnou rozehrávku a gól v naší síti pomstil odpovědí z mezikruží Paučis, do týmové kasičky pak přispěl nájezdový mág Mesut poté, co k překvapení publika neproměnil nájezd. Náš zlepšený pohyb trochu paradoxně znamenal kralupský gól na 2:2, ještě před druhou sirénou nicméně během půl minuty udeřili Víťa s Alchim a poslali nás do dvougólového trháku. Zejména gól druhého jmenovaného stojí za zmínku, a to kvůli strašlivé přihrávce na něj od Mesuta, jenž jedním pasem z rohu vymazal z povrchu zemského všechny soupeře plus jednoho z rozhodčích.

Kralupy vědíc, že jim začíná téct do střevíců, notně přitvrdily a na hřišti počalo býti dusno. Odstartoval to dost nevybíravý zákrok na Lávičkose, legrace pak ještě nabyla na intenzitě po Víťově dvojce a kontaktním gólem našeho soka. I přes narůstající nervozitu všech potících se členů hry a neproměněný Paučisův nájezd jsme dokázali držet těsný náskok až do samotného závěru, který si kralupští sami zmařili poté, co stylem „parní válec“ sestřelili na mantinelu Fandu a je až s podivem, že dotyčný hromotluk inkasoval jen menší trest. Na úvod krkolomné vítězství 4:3.

V pravé poledne měla začít ještě těžší prověrka, tedy D tým Blacků, který až na výjimky dosahoval nižšího věkového průměru než my, což se za tři roky v lize stalo snad teprve podruhé. Běhavější a florbalovější soupeř v kombinaci s naší zlepšenou hrou zároveň znamenal, že první třetina nevypadala na rozdíl od ranního zápasu jako záchodové prkénko a místy se na to dokonce dalo koukat.

Black Angels se sice ujali vedení v přesilovce po schované ráně od modré, jinak to ale z jejich strany nebylo až tak dominantní, jak bychom i s ohledem na loňské umístění očekávali. Naopak, naše kouzlení na soupeřově půlce bylo rozhodně častější než o tři hodiny dříve proti Kralupům a ještě před sirénou srovnal po průnikovce Paučise z úniku Vítek.

Mladíci soupeře v úvodu druhé části dokázali po dlouhém výhozu vlastního gólmana vrátit vedení na svou stranu, naše představení se nicméně zlepšovalo minutu po minutě a brzy přišlo srovnání – Paučis s Víťou si vyměnili role a první jmenovaný backhandovým kladivem podruhé rozvlnil síťku.

Blaci navíc postupně jakoby ztráceli půdu pod nohama a na naší obranu, která bránila fakt suprově, nebyli schopní najít recept. Na druhé straně to bylo přesně naopak. Na soupeřova gólmana létala jedna šleha za druhou, za zmínku stojí zejména bláznivý tlak třetí koule, ujala se ale nakonec až akce v závěru prostřední periody – Šimi perfektní zadovkou našel Tondu a ten 11 vteřin před bzučákem poslal Sépiáky do vedení.

Ve třetí části se dala očekávat stíhací jízda Blacků a live kurzy se na jejich barvy pohybovaly ve značně výhodnějších kurzech než v případě oranžové družiny. Opak byl nicméně i tentokrát pravdou. Začali jsme hrát v nevídaném laufu, sice jsme brzy dostali vyrovnávací gól, ten však nabudil spíše nás než soupeře a brzy bylo zase veseleji.

Nejprve pálil po sourozenecké souhře podruhé v zápase Víťa, povolení k odletu dostala záhy Kubova dělovka do víka a na konečných 6:3 upravil skóre „já si pro hattrick nejdu, je to drahý“ Vítek Halamíček, který si při nájezdovém manévru namazal gólmana na všechno pečivo od chleba až po finský dalamánek. Konečný výsledek umocnil i fakt, že 32. vítězství v sépiácké ligové historii zároveň znamenalo i celkový 101. bod!

 

Na premiéru v těžší soutěži to nebylo vůbec špatné, po dvou odehraných zápasech držíme průběžné druhé místo, které se nicméně brzy změní – hned další turnaj sedíme a nepředpokládáme, že by mezi sebou všechny týmy dokázaly v jeden den remizovat. Může nás těšit hlavně většina druhého zápasu, protože jsme hráli skoro přesně tak, jak jsme chtěli a jak jsme si řekli. Pokud takhle budeme pokračovat, tak máme velkou šanci i na splnění předsezonního cíle, tedy horní poloviny tabulky.

Další příležitost předvést naše schopnosti budeme mít za měsíc, v sobotu 2. listopadu znovu hrajeme v Radlicích, tentokrát s jedním z favoritů celé soutěže EMCO Cholerics. Budeme rádi, když nás v těžkém souboji dorazíte podpořit, profitovat z toho budete i Vy, neboť bude s nejvyšší pravděpodobností připraveno i grilování!

Děkujeme všem, kteří se na nás přišli do Radlic kouknout, vážíme si toho! 

Sépiáci Panthers Praha D – Kralupy n/V B 4:3 online
Sépiáci Panthers Praha D – Black Angels D 6:3
online

Autor: Paučis