První turnaj druhé ženské rezervy

Na první turnaj nové sezóny se druhá rezerva #princezen vydala do Kunratic. Ženy C oproti loňské sezóně okusily hru na velkém hřišti v sestavě 5+1 a to relativně úspěšně. Třetí liga nám přinesla spoustu nových týmů, ale také týmy, které známe již ze 4. ligy trojkového florbalu.

Do zápasu nás přijely podpořit známé obranářské duo Péťa s Raky, za což holkám hned v úvodu reportu moc děkujeme.

V prvním zápase jsme se utkaly s týmem FC Bučis. Od těchto hráček jsme absolutně nevěděly, co můžeme očekávat a na co bychom si eventuálně měly dát pozor. Do zápasu jsme tedy vcházely s lehkou nervozitou.

První část zápasu byla spíše oťukávající z obou stran, nepadl žádný gól, ale na hřišti byly vidět pěkné akce, bohužel s méně šťastným zakončením do branky soupeře. V druhé části se holky z Bučisu projevily prvním gólem, dalším pak v třetí části, kdy pak najednou vedly 2:0 a začínalo to pro nás vypadat bledě.

Naší skvělou trenérskou složku to přimělo vzít si oddechový čas, který vyvolal přesun Raky na netradiční pozici hrota a cílem bylo dát krásné góly, což Raky moc dobře umí a to víme. Naše taktika splnila svůj účel a první brankou za Panthers se může pyšnit Pája Čermáková, která je čerstvou posilou u žen C. Samozřejmě nemůžeme opomenou krásnou branku Raky. Tímto bohužel zápas skončil a my si odnášíme alespoň jeden bod za remízu, za kterou jsme rádi, zejména když jsme si jí získaly až v posledních pěti minutách zápasu. Na první zápas sezóny to nebylo nejhorší, ale je vidět, že si musíme více osvojit hru v sestavě 5+1. 

V druhém zápase jsme se potkaly s týmem soupeřek, které si říkají Floor Maniacs Mělník. Opět tým, který neznáme, ale ze samotného pozorování předchozího zápasu, jsme viděly jejich zataženější taktiku, možná i kvůli jejich nízkému počtu hráček.

V tomto zápase padlo několik gólů z našich hokejek, musím podotknout krásných gólů. Pravdou je, že první gól utkání jsme dostaly my, ale to se rychle otočilo v náš prospěch, kdy jsme v dalším průběhu hry už soupeřky nenechaly skórovat. Za náš první gól vděčíme opět zmiňované Páje Čermákové a následovala jí hned další naše nová posila Verča Eisenbergerová. Jsem za holky moc ráda, že se dobře začlenily do kolektivu a hned přispěly skvělými brankami.

Nejvíce se v zápase blýskla zkušená hráčka, kdo jiný než Raky, která si ze zápasu odnesla 3+1 do kanadského bodování. Krásný a zasloužený hattrick. Bodík do kanady si připsala gólem i Péťa, která si zkušeně projela celé hřiště a skórovala. Povedenou střelou z půlky hřiště se může pyšnit další naše obránkyně Léňa. Klobouk dolů holky. Smekám před naší skvěle chytající Maruškou, která vychytala až na jednu střelu všechno co se dalo a dokonce i trestné střílení. Paráda. Zápas nám přinesl zaslouženou výhru 7:1 a zároveň tři bodíky do tabulky.

Moc děkuji všem spoluhráčkám za pěknou hru. Rovněž soupeřům. Velké díky patří také trenérům a našim věrným fanouškům.

Panthers Praha C – Bučis Team 2:2 online
Panthers Praha C – Floor Maniacs Mělník 7:1 online

Autor: Martina Mrkusová