Muži vybojovali první výhru v sezóně

Náš elitní tým mužů se v sobotu utkal v domácím prostředí s ambiciózním týmem z Náchoda. Samotnému zápasu předcházelo focení, na které se hráči maximálně vyparádili, a fotky určitě budou stát za to :) Ale teď už zpátky k zápasu…

Tým hostů přijel do Rudné v roli favorita a s cílem získat maximum bodů. Od začátku utkání bylo jasné, že to bude bitva o každou branku, o každý bod do tabulky. První třetinu ovlivnila čtyři vyloučení a nájezd. Hned v tom prvním se ve vlastním oslabení ujali vedení hosté. Domácí pak po dvou brankách a jednom proměněném trestném střílení šli do šatny s dvoubrankovým vedením. Skórovali Šťovíček, Škoda a Lombino. Ve druhé části byl lepším týmem Náchod, kterému se podařilo snížit na rozdíl jedné branky.

Do třetí periody se šlo tedy za hubeného vedení Panthers 3:2. Tento nadějný výsledek držel hlavně brankář Hruška, který předváděl ve svém brankovišti fantastické zákroky. Kdo se zdržel o pauze v místnosti s občerstvení, tak nestihl dělovku, kterou vyslal domácí Hudec směrem k brance hostů. Po 12 vteřinách z toho bylo vedení 4:2. Bohužel pro Panthers se za tři minuty opět radoval Náchod a snížil. Do konce třetiny to byl boj o každý míček. V koncovce měli více štěstí domácí, když se jim povedlo vstřelit dvě branky do prázdné branky. Trefili se podruhé Lombino a Šťovíček. Neskutečný Hruška už za svá záda nic nepustil a Panthers si po výhře 6:3 připisují první zaslouženou výhru v letošní sezóně.

Panthers Praha – Florbal Primátor Náchod 6:3 (3:1, 0:1, 3:1) | online

Střely na branku: 29:30

Komentář asistenta trenéra domácích (Miloslav Mattes): Velmi běhavé utkání se šťastným koncem a především díky naprosto vynikajícímu výkonu gólmana Hrušky bereme 3 body. Děkujeme soupeři za férový zápas.

Komentář trenéra hostů (Tomáš Třešňák): Místo parádního výkonu ve fungl nové hale jsme dnes podali špatný výkon. Od začátku jsme dělali všechno špatně a dnes si nezasloužili vyhrát. Přes týden se dáme dohromady, protože umíme hrát daleko lépe. Díky soupeři za lekci a zápas.