Kostrbatý vstup do sezóny

První podzimní víkend přichystal pro naše mladé naděje první ligový turnaj. Devět statečných do pole a dva do brány se sešli ve studené Ice areně na Barrandově, aby postupně změřili síly s Prague Tigers, Tatranem a nakonec se Startem.

Z miniderby pražských šelem jsme odcházeli jako vítězové, avšak výhra se nerodila snadno. Ačkoliv od soustředění uteklo pouze pár týdnů, tak naše předváděná hra vypadala, jakoby se žádné ani nekonalo. Naše obrana by se dala přirovnat k vstupním dveřím do Kauflandu, když oznámí vysoké slevy. Nebýt Jóni v bráně a soupeřovi impotence v zakončení, mohl zápas skončit výsledkem 10:4 a nikdo by se nemohl divit. Když už to nefunguje do obrany, tak alespoň do útoku to půjde ne? Omyl. Naše přihrávky při založení útoku vypadaly, jako když hodíte psovi kost a ten pes si pro ní ani nechce přijít. Pohyb úplně minimální a chuť hrát taktéž. Výhra nám tedy byla seslána z nebes. Z tohoto zápasu, bych chtěl znovu vyzdvihnout výkon Krýši, který byl náš hráč zápasu. Tam kde měl být byl, dokonce i tam kde být neměl tak byl a zaskakoval za spoluhráče. Jeho přihrávky pak měly myšlenku a smysl!

Po jednozápasové pauze nás čekal silný tým Tatranu. Kluci byli jako vyměnění. Velké zlepšení ve všech směrech – od nasazení, přes bránění až po podporu. Tatran sice dokázal odskočit do dvougólového vedení 3:1, my však ukázali obrovskou bojovnost a odhodlání, kdy nás na dostřel dostal Krýša a poté vyrovnal Brabíňo, který trefil skákající balónek luxusním bekhendem od mantinelu na zadní tyčku ala Alex Rudd. V zápase přispěl velkou měrou k remíze také skvěle chytající Séba. Troufnu si říct, že v závěru jsme byli lepším týmem, avšak remíza zápasu sluší a je zasloužená. Kluky bych chtěl v tomto zápase pochválit hlavně za bojovnost, protože svedli nemalé množství osobních soubojů.

Jelikož Tatran porazil Prague Tigers vyšším rozdílem než my, byl nám přisouzen zápas o třetí místo.

Se Startem to byla vcelku jednoznačná záležitost, náš výkon měl od prvního zápasu vzestupnou tendenci a vygradoval právě v tomto klání. Pohlednými akcemi se to jen hemžilo a byly to gólové hody.  Nebyli bychom to my, kdyby za stavu 7:1 pro nás nepřišel zkrat. Zbytečně jsme naší laxností a nedůrazem nechali soupeře postupně snižovat a nakonec si koledovali o drama. Výsledek 8:6 tedy úplně nevypovídá o průběhu zápasu jako spíš o naší lehkovážnosti.

Vzhledem k tomu, že to byl první turnaj a vstup do sezóny bývá často kostrbatý hodnotím náš výkon pozitivně. Chybičky a nedostatky se samozřejmě vždy najdou, a proto je potřeba intenzivně pracovat na jejich minimalizování a následném odstranění.

Děkujeme rodičům za podporu a těšíme se příště!

Autor: Dominik Hudec