Junioři se do nejvyšší soutěže nekvalifikovali

Po nevydařeném druhém víkendu kvalifikace nás v uplynulou neděli čekal poslední zápas proti Spartě, která nám v prvním vzájemném měření udělila nepříjemný dárek, který se ve výsledku ukázal jako jeden z rozhodujících faktorů konečného výsledku. Ale nepředbíhejme. Sobotní měření Sparty s Libercem nám mělo napovědět, jaký bude požadovaný výsledek, abychom urvali lepší pozici v kvalifikační skupině, ale bohužel i přes nadějné mezitímní výsledky nakonec zápas skončil 8:7 pro Spartu, což z našeho pohledu byl nejhorší možný výsledek. Abychom si vybojovali alespoň druhou pozici, potřebovali jsme v neděli zvítězit o 12 branek.

Slušně zaplněná hala v Rudné mohla vidět opatrný začátek z obou stran, i když obraz hry byl spíše v náš prospěch. Nemohli jsme bohužel nasadit nejsilnější možnou sestavu, protože se souběžně hrála dorostenecká liga v Budějovicích. I přesto jsme se ujali dvoubrankového vedení, když Ondra Příb nejprve tutovku spálil, aby to však následně napravil dvěma góly z kategorie štěstí jako blázen. Kiki utěsnil všechny místa v brance a když vytáhnul několik skvělých zákroků, mohli jsme po první třetině držet stav +2.

Ve druhé třetině soupeř přepnul na vyšší rychlostní stupeň a projevilo se to prakticky ihned. My jsme navíc ještě přidali výpadek, kdy jsme nebyli schopni plnit načrtnutou taktiku a pouštěli jsme se do manévrů, které mnohdy nedávaly smysl ani jinou přidanou hodnotu. Bohužel jsme druhou pasáž hry nezvládli, dovolili jsme soupeři snížit na 2:1 a navíc jsme za celou třetinu vystřelili přibližně třikrát.

Před poslední třetinou jsme si znovu zopakovali noty a kluci začali hrát tak, jak jsme potřebovali. Hra se zjednodušila, počet střeleckých pokusů závratně vzrostl a samozřejmě se to projevilo i na skóre. Když minutu před koncem soupeř vstřelil svou třetí branku v zápase, šlo už jen o korigování stavu na 7:3.

Díky tomuto výsledku jsme v kvalifikační skupině dorovnali ostatní týmy na shodném počtu 6 bodů. Z důvodu horšího skóre jsme však bohužel skončili na 3. pozici a nejvyšší ligu si tak minimálně v základní části nezahrajeme. Uvidíme, jak bude nakonec vypadat formát soutěže, do které jsme byli tímto výsledkem zařazeni.

Je potřeba si říct, že kvalifikace přinesla jak spoustu pozitivních věcí, tak slušnou hromádku negativ. Je dobře, že jsme potvrdili, že s oběma kvalitními soupeři můžeme hrát naprosto vyrovnané utkání a můžeme je porážet. Stejně tak je velkým pozitivem slibný výkon všech Dorostenců, kteří do kvalifikace zasáhli. Tradičním plusem zůstává kolektivní práce a týmový duch. Věci, na kterých je potřeba pracovat jsme si opakovaně řekli a v následujícím období se na ně budeme soustředit. Každopádně není žádný důvod propadat panice, spolu s trenéry ostatních, zejména mužských, kategorií vymyslíme nejlepší možný způsob zapojení všech hráčů, abychom si mohli být jistí, že z této sezony vytlučeme maximum.

Děkujeme všem hráčům za odvedenou práci, rodičům za podporu a soupeřům za kvalitní prověrku.

Panthers Praha vs. Sparta Praha 7:3 (online)