Preview: Junioři vyzvou Spartu, Ženy čeká Liberec!

Nedělní program v Rudné servíruje velmi atraktivní program! Zatímco Junioři se pokusí zvrátit chod dějin proti Spartě, #princezny budou bojovat o první letošní body proti omlazenému kádru Liberce.

Junioři vs. Sparta – povede se Panterům zázrak?

Začneme juniorským týmem. Ten v těžké a vyrovnané kvalifikační skupině o nejvyšší juniorskou soutěž má hodně obtížnou pozici. Svěřenci trenérského dua Kolář & Míka sice dokázali v prvním domácím zápase porazit Liberec, na jeho půdě nicméně uspět nedokázali a nepovedený minulý víkend ještě o den dříve načali na Podvinném mlýně, kde od posilněné Sparty inkasovali tvrdý direkt v podobě dvanáctigólového přídělu.

Situace ve skupině, kde systém posílá první tým rovnou do nejvyšší soutěže, druhý tým do druhého kvalifikace a třetí výběr „pouze“ do 1. juniorské ligy, je navíc po včerejšku ještě zamotanější. Vzájemný zápas Sparty a Liberce totiž dopadl tím nejhorším možným způsobem – těsnou výhrou pražského rivala. Aby Panteři dosáhli na postupové příčky, musí dnes nejen bezpodmínečně zvítězit, celkový gólový rozdíl mezi oběma týmy musí navíc být alespoň 12 gólů.

Zdánlivě neřešitelný plán má navíc další trhlinu – ve stejný čas, v jaký se důležité klání sehraje, zároveň bojují i Dorostenci v Českých Budějovicích, už teď je tedy jasné, že Panteři nebudou před zraky vlastních fanoušků moci nastoupit v plné sestavě. To se na druhou stranu však dá tvrdit i o našem soupeři, konečný výsledek je tedy i pro největší analytiky velkou neznámou.

Juniorská Mission Impossible začíná v neděli na hale v Rudné v příjemných 14:15, přijďte naše mladé naděje podpořit v honbě za výsledkem, který si mohou pamatovat do konce života!

14:15 | Panthers Praha – Sparta Praha online

Ženy vs. Liberec – oťukávaná, či gólové hody?

#princezny zatím v nové sezoně tápou. V prvním kole sice na čerstvě zoraném poli na pražské Štvanici vzdorovaly Bohemians doslova až do poslední sekundy, poslední dva domácí zápasy nicméně neskončily příliš dobře. Proti omlazenému týmu Tatranu nedokázaly dotáhnout stíhací jízdu a padly 3:7, s favoritem z Chodova pak padly vysoko 1:16.

Už v neděli se ale může vše změnit. Do Rudné přijíždí omlazený tým Liberce, jenž má start do sezony ještě horší než Panterky a v tuto chvíli se krčí na samotném chvostu extraligové tabulky – bez bodu a se skóre 8:39.

Zajímavostí budiž fakt, že potřetí za poslední čtyři sezony přijíždí Crazy Girls do velmi hlasitého prostředí. Před třemi lety z toho před zaplněnou halou ve Střešovicích bylo těsné liberecké vítězství 3:2, ještě více fanoušků pak sledovalo loňské vítězství Panterek nad bíle oděným soupeřem v Hostivicích, kde zápas skončil taktéž výsledkem 3:2.

Panterky jsou favoritem i tentokrát. Ne tak kvůli tabulkovému postavení, jako spíše kvůli změnám v kádru, které v obou týmech před sezonou proběhly. Zatímco Liberec hlásil spíše odchody, řady svěřenkyň Lukáše Jenšíka se rozrostly o řadu jak zkušených tak nadějných nových tváří a stejně jako v loňském ročníku se pokusí minimálně o čtvrtfinále play-off. Vykročí za svým cílem už v neděli v Rudné?

17:00 | Panthers Praha – Crazy Girls FBC Liberec online