Ženy B začaly vítězně

Kladno – první turnaj odehrála naše první rezerva žen ve vyhřáté hale na Kladně. V turnaji se utkaly se dvěma nováčky v 2. lize žen – rezervou Tatranu a Kralupy nad Vltavou. Jak se jim turnaj vydařil a jaké jsou cíle do nové sezony se dočtete v dvojrozhovoru se sourozenci Škvorovými.

V prvním zápase jsme narazili na nováčka soutěže – rezervu extraligového Tatranu. Jak zápas probíhal?
Dan: Už pohled na sestavu ve mně budil trochu obavy, Tatran přivezl velice silný tým. Na naší straně byla soupiska také zajímavá, ale rozhodně jsme nebyli z různých důvodů v plné, nejsilnější sestavě. Nicméně celý zápas jsme měli pod kontrolou a výkon všech (počínaje fantastickou Maruškou v bráně) byl po všech stránkách skvělý. Díky tomuto výsledku jsou holky jediné, které v dospělé ženské kategorii dokázaly porazit Tatran (zdravím Jenču).
Eliška: Stejně tak i já jsem měla z tohoto zápasu obavy. Soupeřky mě ale překvapily, nevracely se do obrany, a tak jsme chodily často do přečíslení. Jediné, v čem jsme za nimi zaostávaly, byl důraz na brankovišti, z čehož naštěstí góly moc nepadaly díky skvělé Marušce. Jinak jsem ráda, že jsme Tatran konečně obraly o body, trošku to zmírňuje tu hořkost z vysoké prohry, kterou jsme s nimi obdržely s juniorkami.

Na turnaji nám pomohla čerstvá posila našich princezen Lucie Kisugite a také hráčka naší 2. rezervy žen Martina Mrkusová. Jak byste jejich výkony na celém turnaji zhodnotili?
D: Kisu hrála první část zápasu na beku a nevedla si tam vůbec špatně. Výborně vyvážela míčky, často střílela. Po jednom z jejích mnoha úniků vstřelila důležitou první branku. Ve druhé části se přesunula na své obvyklé místo v útoku, kde dobře spolupracovala s Martinou Mrkusovou a Verčou Jarešovou. Ve druhém zápase se její výkon ještě zvedl a zaslouženě z něho získala 2+1 kanadských bodů. Martina měla tento turnaj hlavně za odměnu za skvělou práci na trénincích. Na to, že to byly její první zápasy 5+1, zahrála skvěle (nicméně nervozita na hokejce byla trochu patrná) a dokonce v druhém zápase vstřelila svoji první branku za družstvo. Pochvala pro obě hráčky.
E: Kisu hrála stejně dobře, jako jsme na ní zvyklé na trénincích. Dařilo se jí vyvážet balónky, z čehož pak vznikaly pěkné akce, které proměnila buď ona, nebo její spoluhráčky z lajny. Marťa mě svým výkonem upřímně překvapila. Hrála opravdu dobře a za její první gól v téhle lize zaslouží poklonu. Děkujeme oběma hráčkám, které se také dobře zařadily do kolektivu, za pomoc.

Druhý zápas jsme taktéž odehráli proti nováčkovi soutěže – Kralupy nad Vltavou. Jak náročné to bylo utkání, vzhledem k vysokým teplotám, které na hale panovaly?
D: Horko bylo hlavně v prvním zápase s Tatranem, kdy jsme se o pauzách chodili větrat ven, kde bylo přeci jen trochu příjemněji. Ale bylo to pro všechny na hale stejné. Zápas to byl více běhavější než s Tatranem. Na začátku jsme rychle vedly, ale Kralupy nás dokázaly vždy dotáhnout. Díky druhé třetině jsme opět odskočili na třígólový rozdíl, který ale opět Kralupy dokázaly smazat na rozdíl jednogólový. Vedení jsme si ale dokázali po celý zápas udržet, a tak jsme připsali další 3 body do tabulky.
E: Holky z Kralup vůbec nehrály špatně. Byly trošku důraznější, na což jsme pak s Raky začaly reagovat. (smích) Nicméně si myslím, že jsme zápas měly ve svých rukách a až na pár drobností jsme si se soupeřkami poradily. Za což ale určitě také vděčíme opět skvěle chytající Marušce.

Barvy Kralup hájí mimo jiné i produktivní expantherka Anna Dvořáková. Připravovali jste se na tuto hráčku více než na ostatní?
D: Aničku si z Panthers pamatuji. Má velmi dobré a časté zakončení a je vždy důrazná na celém hřišti, zejména na mantinelech. Holky jsem před ní varoval, ale jak už to tak bývá, tak i přes to proti nám dokázala zapsat 1+2.
E: Přišlo klasické upozornění od Danečka a stejně tak klasicky si tato hráčka v zápase proti nám připsala body. Anička hrála to, co jsme čekaly, ale i přesto se jí párkrát podařilo nás pěkně potrápit. Součástí týmu byla také Míša Neckářová z Děkanky, které k nám minulou sezónu měla také namířeno, ale nakonec se kvůli lepší dostupnosti rozhodla pro Kralupy. Její pěkné střely Maruška likvidovala a pak trošku zlikvidovala i Míšu, když se jí podařilo ji ze vzdálenosti půl metru ležící trefit do obličeje.

Spolu už jste u rezervy žen třetí sezónu. Popište nám, jak se tým za dobu, co jste oba u rezervy žen, změnil a jaké máte cíle do letošní sezóny?
D: Tým se velmi změnil. Ať už novými tvářemi (spojení s Děkankou, posun juniorek atd.), tak i herní kvalitou, která podle mě šla o hodně nahoru. Nicméně je ale stále co zlepšovat. V sezoně bych se chtěl s Ženami B umístit do pátého místa, přestože hrajeme velice náročnou ligu a soupeřky jsou rok od roku kvalitnější.
E: Já začnu od konce. Mám klasicky vyšší nároky než Daneček a myslím, že do třetího místa bychom to měly zvládnout. Jinak tým prošel velkými změnami, což je dáno i posunem některých hráček do druhé rezervy žen. Nicméně si myslím, že to bude šlapat dobře.

Danečku, ty jsi minulou sezónu určil jako kapitána týmu po Olí právě Elišku. Jak se vám dohromady spolupracuje a co od sebe můžete navzájem očekávat?
D: Eliška je kapitán, protože je skvělá spojka mezi mnou a holkami. Spolupráce je dobrá, máme na věci dost podobné názory, ale dokážeme se i o nějakých věcech dost pohádat, nicméně na konci najdeme vždy nějaké společné řešení.
E: Já si dávám osobní cíl do sezóny do toho Danečkovi tolik nekecat. (smích) Ne, myslím si, že spolu fungujeme dobře, a ačkoliv se to nezdá, opravdu máme na dost věcí stejný názor. Já se jen pokouším přiblížit vždy Danečkovi věci z toho „ženského“ pohledu, protože ač si to spoustu lidí myslí, ženy opravdu nemůžete trénovat jako muže.

Autoři: Eliška a Dan Škvorovi

Panthers Praha – Tatran Střešovice B 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Panthers Praha – FA MB Kralupy 6:4 (3:1, 2:1, 1:2)