Vstup do sezony se Juniorům B nepovedl dle představ

Hned na úvod nové sezony si Junioři B střihli pořádání na domácí hale v Radlicích. S ohledem na nízkou základnu Juniorů B, byl kádr doplněn Dorostenci B a Dorostenci A. Z důvodu omluvení jednoho týmu byla upravena hlášenka daného turnaje. Pro nás výhodná změna, jelikož jsme druhé utkání hráli v dřívějším čase!

Do prvního zápasu proti FBC Pitbulls Kolín Pitbulové jsme vstoupili velice špatně. Nedokázali jsme se tlačit do střeleckých pozic a měli jsme velký problém se soupeřovým napadáním. Často se nám stávalo, že jsme byli ve 4 na naší polovině a nevěděli jsme, co s balonkem udělat. S tím samozřejmě souvisí chybějící pohyb bez balonku. Velice rychle se soupeř dostal do vedení po naší chybě na středu hřiště. V druhé polovině první třetiny bravurně David Pech našel Romana Fůru, který skóre srovnává. Do konce třetiny měly oba týmy po jedné přesilovce, kterou nikdo nevyužil. Druhá třetina byla značně lepší – zjednodušili jsme hru, více jsem se nabízeli do volných prostor a začali jsme se konečně tlačit do střelby, tomu však muselo předcházet zvýšení hlasů obou trenérů. Ve třetí třetině jsme sestavu stáhli na dvě lajny, abychom zaktivnili celou hru. Naše produktivita střel se zlepšila a jako pozitivní věc můžeme rozhodně připsat prosazení při hře v šesti. Bohužel z výhry v utkání se radoval soupeř. V zápase jsme zaznamenali zbytečná vyloučení, nechávali jsme volné hráče před naší brankou a na brankovišti by jste důrazu také příliš nenašli.

Druhý zápas jsme sehráli proti Tatranu. Soupeř přijel v sestavě, která byla převážně tvořena Dorostenci A.

Do zápasu jsme vstoupili s velkým respektem, ale i odhodláním poprat se o body. První třetinu jsme tahali za kratší konec lana. Tatran kombinoval většinu času na naší polovině a z chyb v obraně vytěžil dvě slepené branky. Za nás se trefil pouze Šťastný, a tak se šlo do kabin za stavu 1:2.

Druhá třetina vypadala podobně jako ta první. Většinu času jsme bránili a branku soupeře jsme ohrozili jen z brejků. Soupeř odskočil o další dvě branky a začala se nám bortit zem pod nohama. Stáhli jsme sestavu na dvě lajny, otevřeli hru a začali přidávat na maximum.

Do třetí třetiny jsme vstoupili s odhodláním vyrovnat. Napadali jsme, kombinovali,  několikrát byli jen kousek od vstřelení branky. To se nám ale nepovedlo, a tak zápas skončil 2:4.

Klukům patří pochvala za odmakaný zápas i za nepříznivého stavu. Máme stále na čem pracovat. Příště znovu a lépe!

Autor: Andrea Nováková a Jan Sysel