Těžký úvod sezony v prvním koši

Starší žáci vyrazili na svůj první letošní turnaj a začali v plném tempu rovnou v prvním koši v hale na Jižním městě.

V prvním zápase jsme narazili na hratelného soupeře z Mladé Boleslavi pod vedením Milana Tomašíka. Zápas měl docela vyrovnaný průběh. Dvakrát jsme šli do vedení, ale soupeři se podařilo nejprve vyrovnat a napodruhé dvěma góly v rozmezí minuty zápas otočit. Při naší hře bez brankáře pak dovršil skóre na konečných 2:5.

V druhém zápase nás čekal Tatran Střešovice, o jehož síle nikdo nepochyboval. Ač se všichni snažili, co jim síly stačily, na pozdějšího vítěze celého turnaje to bylo málo. Byla z toho druhá prohra dne (v poměru 1:10) a jistý souboj o udržení s domácím Chodovem.

Papírově nejslabší soupeř se však v průběhu dne rozehrál a čtyřmi rychlými góly zlomil naše odhodlání zakončit turnaj výhrou. Nakonec z toho byla rekordní prohra 3:13.

Upřímně si musíme přiznat, že tentokrát byli všichni naši soupeři rychlejší, přesnější a efektivnější. Jak už ale víme, podobné výsledky na začátku sezóny nás nikdy nezlomily. Naopak jsme zvýšili tréninkové úsilí a po 2 – 3 turnajích už jsme byli schopni opět svádět rovnocenné bitvy v prvním koši.

Náš tým na takto silné soupeře zkrátka už dlouho nenarazil, ale právě takové zápasy nás určitě mohou posunout dopředu. Jenom je to jako s medicínou, která je hodně hořká, takže tři vrchovaté lžíce denně bychom si sami asi úplně nezvolili… Když už jsme je spolknout museli, pojďme z nich vytěžit co nejvíc.

A není to jen o zlepšení obranné hry (počet obdržených branek je samozřejmě příliš vysoký), ale i o větší přesnosti v zakončování, protože promarněných šancí bylo také dost.

Pojďme se tedy těšit na další góly, které dáme! 

Autoři: Pavel a Dušan

Panthers Praha – Technology Mladá Boleslav :(
Panthers Praha – Tatran Střešovice :(

o udržení: Panthers Praha – Florbal Chodov :(