Juniorům zvlhnul střelný prach

Junioři měli před sebou náročný víkendový dvojboj, kdy nejprve v sobotu sehráli zápas se Spartou a v neděli vyrazili na polední zápas do Liberce. Zápasy měly výrazně napovědět, jak bude před posledním kvalifikačním víkendem vypadat tabulka.

V sobotu se hrálo na Unyp Aréně (starý známý „Podviňák“) a oba týmy se sešly v prakticky nejsilnější možné sestavě. Od začátku diktovat tempo hry soupeř, když na našich hokejkách se možná až zbytečně moc projevila nervozita a z toho pramenící chyby. Soupeř byl hladový po gólech, a i přes početný fanklub jsme po první třetině prohrávali 0:4. Naše hra by se dala připodobnit k motoru, který sice běží na nějakých 70–80 %, ale nemůže se dostat výkonem výše. K tomu se přidala špatná koncentrace, kterou jsme v plné kráse předvedli v situaci, kdy jsme dostali dvě minuty za špatné střídání, načež jsme stejný přestupek předvedli i ve čtyřech. Soupeř sice přesilovku nevyužil, ale hřebíků do naší rakve nebezpečně přibývalo. Bez gólů se vyhrát nedá a nám nedovolil brankář hostí prakticky nic. Když už jsme jej překonali, zasáhla tyčka nebo jiná část brankové konstrukce, a tak jsme na první branku museli čekat až do poslední periody. Vzhledem k průběhu došlo k několika střídáním s cílem ušetřit alespoň nějaké síly na nedělní zápas a soupeř si v relativní pohodě došel pro vysoké vítězství. Pro nás to měla být facka, která potvrdila, že na této úrovni už není možné zápas neodjet na 100 %, respektive je to možné, ale potom to dopadne stejně jako v sobotu.

Na nedělní utkání jsme se snažili jít s čistou hlavou a vypustit sobotní blamáž. Liberec se poměrně rychle ujal vedení, když zakončil brejk po naší útočné akci. Začátek jsme si nakonec nenechali utéct a za pár střídání jsme skóre otočili v nás prospěch. Bohužel v otázce zbytečných vyloučení jsme se nepoučili a nabídli soupeři přesilovku, kterou rychle využil. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu, přičemž ani jeden tým nenavázal na tempo prvního vzájemného utkání. Ve druhé části to vypadalo velmi podobně s tím rozdílem, že jsme zbytečné vyloučení udělali tentokráte 3 (jedno znovu za špatné střídání). Soupeř znovu využil našich zaváhání a my tak museli znovu dotahovat. Naštěstí se nám dařilo držet krok alespoň ve vstřelených bankách, ačkoli naše tradiční lehkost v zakončení zůstala patrně v Praze. V poslední třetině se nám podařilo s notnou dávkou štěstí vyrovnat a měli jsme šanci utkání překlopit v náš prospěch. Bohužel jednoduchou chybou na vlastní polovině jsme soupeře znovu nechali odskočit, a to hned dvakrát. Na konečném stavu a výsledku nakonec nic nezměnila ani přesilovka a hra bez brankáře, protože gólman Liberce zavřel branku.

Z víkendu tedy nemáme žádné body, témat k přemýšlení je na druhou stranu spousta. V plné míře jsme viděli věci, ve kterých nejsme stoprocentní a na kterých je potřeba pracovat. Před posledním víkendem je situace z našeho pohledu ne příznivá, nicméně se o to porveme, protože jak reagoval například hráč Mužů Kuba Rybka – dokud není konec tak #palba

Díky všem, kteří nás podporovali, soupeřům a rozhodčím.

Panthers Praha vs. Sparta Praha 1:12 (online)

Panthers Praha vs. FBC Liberec 5:7 (online)