Elévové: První, přesto druzí

Na první turnaj našeho prvního družstva elévů jsme se vydali do nedalekého Kladna.

Prvním soupeřem se stala Sparta, kterou již z minulé sezony dobře známe. Takže jsme neočekávali vůbec jednoduchý zápas. Vyhráli jsme první buly, vystřelili jsme jako první, a dokonce vstřelili první gól. Zápas byl velmi vyrovnaný, šance střídala šanci, i přes to se ale malým Panterům dařilo o něco lépe než Spartě. Nakonec jsme dokázali první zápas na prvním turnaji dovést za první výhrou nové sezony. Narazili jsme dokonce i první desítku a podařilo se nám i zkompletovat první hattrick.

Mezi prvními zápasy se malá skupinka vydala navštívit místní hokejový stadion, kde však byla taková zima, že jsme raději utekli zpátky do naší vyhřáté haly hrát na schovku.

Další zápas po prvním zápase jsme odehráli s Olympem, který remizoval se Spartou. Znamenalo to tedy, že nám stačila remíza, abychom hráli o první místo. Klukům však žádná remíza nestačila, chtěli zápas vyhrát, což se jim nakonec i povedlo. Celý zápas (až na několik pěkných akcí Olympu) jsme byli lepším týmem. To se projevovalo i na výsledku. Výhra nad Olympem znamenala jen jediné, zápas o první místo.

O zlatou placku jsme hráli s nadupaným Kladnem. Začátek se nám celkem vydařil, kdy jsme opět jako první vstřelili gól. Sice se nám podařilo přidat i rychle druhý, to však nic neměnilo na faktu, že Kladno bylo v tomto zápase lepší. Malí Jágříci prokázali své kvality, přestali trefovat plasty a tyčky, začali dávat góly. Poprvé jsme začali prohrávat a na góly jsme nemohli najít recept, což znamenalo první prohru.

Chci kluky moc pochválit především za první zápas, kde proti Spartě hráli famózně. Pochvala patří i našemu gólmanovi, který předvedl několik neskutečných zákroků. I přes dobrý výkon je však pořád co zlepšovat. Děkujeme rodičům za podporu a brzy na viděnou.

Autor: Petr Vobecký