Elitní mužský tým bere pouhý bod!

Muži A se vydali v neděli v netradiční hodinu na půdu soupeře na pražskou Děkanku, kde je čekal dost vyrovnaný souboj proti FAT PIPE Traverza Mukařov. Utkání s tímto soupeřem mají vždy velký náboj a každý divák si přijde na své. Sestava byla dosti zredukována s ohledem na velké absence hráčů, což byl nelehký úkol pro hlavního trenéra Láďu Hrmu. Někteří hráči ještě chytají poslední bronz na dovolené, jiní si jen tak mezi řečí odskočí říct své drahé polovičce ANO.

Do utkání jsme vstoupili jako minulý týden aktivně a důrazně. V docela krátkém čase jsme se ujali vedení po skvěle rozehrané standardní situaci zásluhou Lombina a Šťovíčka. Traverza zvýšila lehce tlak, ale Slavata vše pochytal a nedal soupeři šanci. Což se mu pak v dobrém vrátilo, kdy jakoby to byl signál, vypustil balonek ze svých rukou přímo na Ráďu Šťovíčka, který v samostatném úniku překonal hostujícího gólmana Bínu. Traverza odvětila stažením na dvě lajny, což se jim podařilo zužitkovat, když Mára Deutsch propasíroval balonek za záda Slavaťáka. Do konce třetiny jsme mohli spatřit ještě nájezd v podání Marca Lombina, který s přehledem proměnil. Do kabin se šlo tedy s úsměvem za stavu 3:1.

Druhou třetinu jsme zahájili přesilovou hrou, která nám bohužel v tomto zápase nešla dle našich představ a nedokázali jsme nějak vážně ohrozit soupeřovu branku. Mukařov však početní převahu, která následovala, využil. Dva rychlé góly v krátkém časovém sledu do naší branky a hned na tabuli svítilo skóre 3:3. Obratem se hra přelévala úplně zbytečně z jedné strany na stranu, kdy se každý snažil tlačit do střelecké pozice a obrátit stav utkání ve svůj prospěch. Z tohoto důvodu druhá třetina skončila nerozhodně 5:5.

Poslední část základní hrací doby jsem opět zahájili velice aktivní hrou, avšak Traverza zařadila vyšší rychlostní stupeň. Mnoho nepřesností a několik ztrát balonku ve středním pásmu vyústili v obdržení dalších dvou gólů, kdy se soupeř dostal do vedení a byl na koni on. To se horko těžko dotahovalo, ale naděje umírá poslední. Skvěle hrající Škoda konečně zúročil svojí aktivitu, když našel Ptáčníka v předbrankovém prostoru. 22 vteřin do konce si panterský trenér bere timeout a naordinuje klukům jasné pokyny ke hře v šesti. 10 vteřin do konce třetiny se od mantinelu prosazuje jedovatou střelou Šťovíček a dává našemu týmu ještě šanci urvat víc bodů než soupeř.

S ohledem na skutečnost, že základní hrací doba skončila nerozhodně, následovalo pětiminutové prodloužení. Po 14 vteřinách po nedůrazu vstřeluje vítězný gól pro Travezu Šimon Otto. Toto utkání mělo podobný sled jako první kolo proti Bučisu – dobře odehraná první třetina, následně zbytečné chyby v rozehrávce, mnoho ztrát, které soupeř trestal. Pojďme dát hlavy vzhůru, poučit se každý ze svých chyb a příště lépe na domácím utkání v sobotu 28.09. proti Náchodu, kam jste všichni srdečně zváni.

2. kolo Národní ligy:
Traverza Mukařov – Panthers Praha 8:7p (1:3, 4:2, 2:2; 1:0) online
Střely na branku: 33:31
Počet diváků: 13
Hráči utkání: Patrik Chládek – Marco Lombino

Komentář trenéra týmu Panthers Praha, pana Ladislava Hrmy: Z našeho pohledy velké množství chyb v rozehrávce. Bod bereme, ale musíme zlepšit naší hru, abychom měli body 3. Děkujeme soupeři za zápas a pořadatelům za kvalitní servis.

Komentář trenéra týmu Traverza Mukařov, pana Tadeáše Drahoráda: Utkání s tímto soupeřem jsou vždy vyrovnaná a v tempu. Důkazem bylo i první letošní střetnutí, ve kterém jsme bohužel ztratili bod v samotném závěru. Do příště napravíme drobné chyby a budeme bodovat naplno. Díky divákům a soupeřům za atraktivní zápas.

Autor: Andrea Nováková