#chuť parket

První turnaj sezony zavedl borce naší druhé rezervy alias C-Power do dalekého Kostelce nad Černými Lesy. V sestavě chyběl nejlepší shooter Danda, který letos zaslouženě povýšil do béčka, jinak standardní kádr posílil mladý motač Jenda. Na začátek sezony v druhé pražské lize nás čekala řežba s domácími Říčany a později střetnutí s posíleným Slaným.

  1. kolo PH+SČ soutěže mužů:
    FBC Draci Říčany A – Panthers Praha C POWER 3:4n (2:1, 1:1, 0:1)
    Panthers Praha C POWER – FbC Barracudas Slaný 6:5n (1:0, 2:3, 2:2)

Na kosteleckém kluzišti jsme nezačali dobře; běhavější Říčany měly víc chuti a vyhrávaly souboje, po zásluze šly do vedení. Z letargie nás vytáhl dvěma skvělými góly famózní Schurrle, skóre ale vyrovnal až ve třetí třetině Jenda po pasu á la Petr Leška zpoza brány od Štajna. Zápas, který se postupně zvrhl v dřevorubeckou exhibici na úrovni deváté ligy, musely rozhodnout až nájezdy. Penaltový fantom Zeke byl bezchybný, po dvou tyčích nám tak mohl bod navíc vystřelit Václav.

Kostelec nám během tříhodinové pauzy otevřel náruč, naplnil žaludky a s myslí uklidněnou teplým podzimním vzduchem jsme se mohli vrhnout na FbC Barracudas Slaný., v jehož sestavě se na nás těšily tváře, které ještě nedávno nastupovaly za prvoligové Kladno.

Na rozdíl od prvního zápasu se hrál florbal, první třetinu nás poslal do vedení aktivní Jenda. Třicet vteřin druhé části nabídlo góly, které by střílel Charlie Chaplin, kdyby se dal na prohánění děrovaného míčku: Bendík s Dalíkem po krásném úniku dotlačili balon do brány groteskně hrudí, kulečníkový přeborník Kurny hned v dalším střídaní nahrával tak šikovně, že se balon přes hokejky a zadky odrazil do soupeřovy brány.

Vedení 3:0 vypadalo skvěle, ale nám dlouho nevydrželo, Barracudas dobře točili balon a naši slušnou, ovšem ne bezchybnou obranu, dostávali pod tlak. Nahozením od půlky nás v zápasu udržel Václav, přesto soupeř ve třetí třetině přetočil skóre a hero moment si tak mohl užít nejproduktivnější hráč turnaje Jenda, který minutu před koncem vyrovnal střelou do víka.

Pravidlo scénáristů seriálu Ulice, totiž „když to fungovalo jednou, uděláme to podruhý úplně stejně“ jsme pak aplikovali v nájezdech: po třech úspěšných backhandových penaltách Štajna vystřelil v šesté (!) sérii náhlé smrti vítězství Václav (porovnej jeho dva góly na Instastories!). Vyhrávat je hlavní, vstup do sezony jsme se C-Power zvládli. Dva body proti silným Barracudas jsou příslib, stejně jako zlepšená hra v druhém mači. Děkujeme sekretářovi Weberovi za doprovod a přejeme Zekemu a Gigimu a jejich ženám, ať je všechno v klidu, a nám ostatním nejen hromadu dětí, ale hlavně pořád CHUŤ!

Kanada:
Jenda 3+1
Venca 3+0
Schurrle 2+0
Khurny 1+1
Dalík 1+1
Štajn 0+2
Vítek 0+1
Ghalios 0+1
Benďas 0+1
Svojtka 0+0
Zeke 0+0

Autor: Jakub Khurny Kurnas