Mladší žákyně jen těsně pod první příčkou!

Možná jeden z posledních slunečných podzimních dnů se nesl ve znamení prvního letošního turnaje mladších žákyň. Zatímco venku se teploty šplhaly k příjemné 20, v hale panovalo klima hodné polárního podnebného pásu. Ani to však naše statečné kvarteto nezaskočilo, a to se tak vydalo vstříc prvním bodům.

Rudná Panthers Praha x Olymp Florbal Athéna 7:3

Do úvodního zápasu jsme vstupovaly proti domácímu celku, ze kterého sršelo odhodlání na své půdě vyhrát. Většina hry se však naší zásluhou odehrávala na půlce soupeře. Branku jsme zasypaly střelami a ačkoliv jich mnoho skončilo v bočních sítích svatyně, nebo na výstroji gólmanky, recept na skórování jsme našly hned sedmkrát. Překvapený soupeř nám tak žádné komplikace v prvním utkáním nepřipravil.

Rudná Panthers Praha x Florbalová Akademie MB 2008 – 8:5

I Mladá Boleslav, náš druhý soupeř, dorazila do michelské sokolovny v početné sestavě. Zápas byl od začátku mnohem běhavější, hra se přelévala ze strany na stranu a vidět bylo i několik individuálních akcí. Protihráčky nás párkrát mírně zaskočily svou rozehrávkou, kdy se šikovně uvolňovaly a vytvářely si šance. I skóre tak bylo dlouhou dobu napínavé. S kapkou štěstí, ale především díky našim nekompromisním a přesným střelám a hlavně obětavosti a urputnosti vyhrát jsme se však během 2. půle ujaly vedení a to už si také pohlídaly. Holky, podporovány nejen rodiči, ale i týmem Texasu vyhrály utkání 8:5 a patřila jim veliká pochvala.

Rudná Panthers Praha x Texas Longhorns DDM P6 2:8

Po delší pauze, kdy jsme se po vzoru kočkovitých šelem, jejichž název náš tým nese, vyhřívaly na sluníčku, nás čekal zápas o první místo s Texasem. Po úvodních vteřinách, kdy jsme se ujaly vedení, jsme v sobě zažehly plamínek naděje, že šikovné protihráčky a těžké nohy překonáme, soupeř ale nasedl do vlaku, který jsme si nechaly ujet. Dobře kombinoval a nám po snaze skóre otočit už často nezbývaly síly k návratu na vlastní polovinu. Narozdíl od předchozích zápasů jsme během první půle měly veliký problém dostat se k zakončení, a i to nás stálo vytouženou první příčku.

Julče, Kiki, Kamče i Zuzce ale patří za bojovný výkon veliká pochvala! Děkujeme všem rodičům a fanouškům a těšíme se na Vás opět příště.

Autor: Tereza Pluhařová