Ženy při domácí premiéře nestačily na Tatran

Extraligové křtiny nové domácí haly v Rudné u Prahy dopadly neslavně. Panterky i přes slibný začátek a tlak ve třetí periodě doplatily na špatnou prostřední část a v derby s Tatranem padly 3:7.

Střešovické hráčky mohou za konečný výsledek vyjma povedené pasáže děkovat také výtečné Drbalové. Ta v první třetině kryla všech 11 střel domácích hráček, její spoluhráčky naopak z poloviny pokusů vytěžily jeden úspěch po přesné ráně Seemanové.

Ve druhé periodě se obraz hry úplně otočil. Panterky nestíhaly a nechaly Tatran kouzlit i ve vlastním obranném pásmu, což hostující hráčky bez milosti trestaly. Na zásah Prontekerové sice ještě z dorážky dokázala odpovědět Tůmová, poté však děvčata oděná v barvách prezidentských trenýrek udeřila dvakrát během tří minut a odskočila na rozhodující tříbrankový náskok.

Ten navíc ještě v závěru prostřední třetiny pojistila pátou brankou do sítě Horňákové podruhé v utkání Želízková a do šaten se tak šlo za stavu 2:5 z pohledu svěřenkyň Lukáše Jenšíka.

V úvodu poslední třetiny ještě Panterky zvládly najít zbytek sil a dvěma zásahy, o něž se postaraly předsezonní posily Staňková s Kleinovou, zdramatizovaly chod dějin. Když ale v dalších šancích neuspěla Slaná, tlak domácích ochabl a opět se ke slovu přihlásily hráčky Tatranu, které nejprve zásluhou Vachuškové získaly zpět třígólové vedení, o jehož navýšení se krátce poté postarala svým třetím gólem v utkání Želízková.

Panterky alespoň v závěru dopřály extraligovou premiéru juniorkám Procházkové, Novotné a Kubištové, z pátečního večerního klání si nicméně odnesly porážku 3:7.

Komentář trenéra domácích (Lukáš Jenšík):Vyrovnané utkání jsme ztratily pokaženou druhou třetinou. Ve zbytku zápasu jsme byli lepší a i přes prohru jsme odehráli dobré utkání. Díky divákům a soupeři za zápas.

Komentář trenéra hostí (Marek Michálek): Důležité tři body pro náš mladý tým. V první třetině nás hodně podržela brankářka. V druhé části jsme se uklidnili na míčku a připravili si šance, které jsme proměnili. V posledním dějství na nás soupeř vletěl, na štěstí po stažení na dvě formace jsme se prosadili jako první a konec už jsme zvládli. Děkujeme soupeři za utkání.

Panthers Praha – Tatran Střešovice 3:7 (0:1, 1:4, 2:2) online
Střely na branku: 26:36
Diváci: 100
Nejlepší hráčky: Nikola Staňková – Eliška Drbalová