Kralupské kluziště

Pavouk čtvrtého kola poháru nám přiřkl soupeře z Kralup, který hraje regionální ligu. Utkání se hrálo na hřišti soupeře (na nechvalně známém kralupském kluzišti) a v netradičním čase ve středu v podvečer. Proto někteří hráči stíhali začátek rozcvičky jen tak tak. To ale nevadilo Ptákovi, který spravuje týmovou pokladničku. Bohužel se zápasu nemohl zúčastnit ani jeden z gólmanů základního kádru, a tak v bráně dostal šanci Kobzič a záda mu kryl nadějný junior Moravec.

Vzhledem k malým rozměrům hřiště jsme se rozhodli pro hru jen na dvě formace a každou třetinu jedna odpočívala. Vstup do zápasu, což začíná být tradicí, nebyl z naší strany vůbec dobrý. Seznamování s povrchem a minimální pohyb hráčů bez míčku znamenalo, že hra vypadala více jako boj než florbal. Nakonec toho dokázal soupeř využít před koncem první třetiny a odskočil do dvoubrankového vedení, které chtělo samozřejmě udržet do pauzy. S tím se ale nesmířil Lombi, a po rychlém průniku snížil. Do druhé třetiny se zapojila lajna juniorů a Koliho, která hru značně rozhýbala, a hned na začátku třetiny vyrovnala skóre. Krásně se po standardní situaci trefil Kája Petrák. Chyb trochu ubylo, ale přesto dokázal soupeř ještě dvě využít a po důrazu opět odskočil o dvě branky. S tím opět nesmířil Lombi, který připravil snížení pro Toma Hradce. Krátce na to došlo k zlomové situaci v zápasu, kdy soupeř nesmyslným faulem sestřelil Koliho, a toto počínání bylo po zásluze potrestáno pětiminutovým vyloučením. Náš tým se s touto situací vyrovnal tak, jak se sluší a patří, a celkem třikrát rozvlnil síť za kralupským gólmanem. Když ještě po rychlém rozehrání standardky několik sekund před sirénou skóroval Waldy, poslal tak nekoncentrovaného soupeře do kolen. Třetí třetina byla plná osobních soubojů a soupeři rychle docházely síly. Přesto jich našli dost, aby podruhé vyfasovali pětiminutový trest, který spáchali opět na výborně hrajícího Koliho. A navíc tak protestovali u rozhodčích, že si vysloužili další vyloučení k tomu. My jsme opět nezaváhali a dvakrát toto vyloučení potrestali. Třetí třetina již byla plně v naší kontrole a skóre utěšeně narostlo až na konečných 13:4 v náš prospěch.

Kluci po rozpačitém začátku se nakonec rozehráli k dobrému výkonu, i když k tomu výrazně přispěl soupeř svou nedisciplinovaností. Bohužel je ve hře stále velké množství nepřesností a kluci mají stále na čem pracovat. Děkujeme také divákům, kteří vážili cestu do kralupské haly a také děkujeme i domácím divákům, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru.

Panthers Praha – FBC Kralupy n/V 13:4 (1:2, 7:2, 5:0) | online