První ligové tažení dorostenců B

Naše dorostenecké béčko se v sobotu v brzkých ranních hodinách vydali na své první zápasy nové sezony do pražské haly v Dejvicích. Čekali na ně soupeři Orka Čelákovice a FBC Draci Říčany B. S ohledem na další klubové povinností musel jeden z trenérů (Honza Sysel) odejít z turnaje dříve, tak si aspoň pojďme přečíst shrnutí prvního zápasů z jeho pohledu.

První zápas jsme hráli s Orkou Čelákovice. Před zápasem byli rozdány jasné pokyny, hra přes obranu a tlačit se do střelby. Do zápasu jsme vstoupili s nervozitou na hokejkách. Počáteční chyby v rozehrávce způsobily rychlý gól Orky a museli jsme dotahovat. Na začátku druhé třetiny nám byla nabídnuta přesilová hra 5 na 3, kterou jsme bohužel nedokázali využít. Po další početní výhodě jsme z hole Lukyho konečně srovnali a začali vytvářet další tlak. Bohužel, po chybě v obraně Orka znovu odskočila a do kabin se šlo za stavu 1:2. Do třetí třetiny jsme stáhli na dvě lajny a začali jsme vytvářet tlak. Jediné, co jsme však nedokázali, bylo vstřelit branku. Orka v závěru ještě vedení navýšila a byl konec. Soupeř byl ve všech oblastech lepší a ve výsledku to byl on, kdo tahal za delší konec lana. Klukům patří pochvala za koncentraci a tempo, které vydrželi.

Na druhý zápas přijel rozšířit realizační tým trenér starších žáků B Tomáš Pauček, který v loňské sezoně trénoval většinu současných dorostenců. Utkání jsme sehráli proti FBC Draci Říčany B. Pokyny zněly opět jasně, zvýšit střelbu a její efektivitu, ostatní zůstalo shodné. Během pauzy byly ošetřeny menší zranění Davida Doležala a Jakuba Petra, aby mohli bez problému nastoupit do utkání. Úvod utkání byl opět opatrný, postavil se proti nám soupeř úplně opačného tažení než v prvním utkání. Nejdříve jsme si oťukávali soupeře, co nám projde a co ne. Jako když dítě zkouší rodiče, co mu dovolí a co nikoliv. Kluci se snažili zařadit do zápasu rozehrávku trénovanou na soustředění a sami byli v některých situacích překvapeni, že se jim to dařilo. Aktivnost a větší tvorba střeleckých šancí byla zužitkována prvním golem Karla Lipovského, následně se prosadil Vojta Marek a poté Číža, po druhé třetině to bylo lehce 3:0 v náš prospěch. O přestávce byly pokyny trenérky opět udržet tempo a přidat ještě více střelby. Kluci tak učinili, škoda však obdrženého gólu v poslední minutě.

Hráči se celé utkání bavili a nebyli svázáni žádnou nervozitou nebo tlakem, což konstatoval Karel „Tohle je můj nejlepší zápas, co jsem kdy hrál.“ Nutno podotknout, že kluci udrželi tempo po celé utkání a nepolevili ani v závěru, kdy brankový rozdíl by značný. Máme samozřejmě na čem pracovat, ale je začátek sezony a pevně věřím, že to bude dobrá sezona. Nějaké věci jsme si nastavili již během letní přípravy, další následně na soustředění v Plzni.
Děkujeme rodičům za podporu a budeme se těšit na dalším turnaji.

Panthers Praha B vs. Orka Čelákovice 1:3 (online)

Panthers Praha B vs. FBC Draci Říčany B 8:1 (online)