Dětský Open Air

Ještě, než zazní startovní „výstřel“, který odstartuje Mladším žákům a Elévům sezónu, jsme zavítali na pražskou Štvanici, kde mohli naši mladí svěřenci (někteří ještě s pusou od pasty) poprvé seřídit své zbraně a zahrát si dokonce na čerstvém vzduchu pod krásně modrou oblohou!

Kluci se rozdělili do dvou mužstev, kde v jednom musel narychlo do branky zaskočit Alfréd Držák Merkner, který se, jak již nová přezdívka napovídá, své nové role zhostil v extraligové výstroji na jedničku!

Pokyny zněly jasně, užijte si to, nezraňte se a hrajte týmově! Až na momenty, kdy si to pár rozespalých chlapců příliš málo užívalo a občas si zapomněli přihrávat to bylo parádní a jediné vrásky na čele mohly být spatřeny u Máry, který musel vyřešit zapeklitou situaci s parkováním!

Vyjádření trenéra Dominika Hudce: Mladší žáci stejně slibnými výkony ovládli s přehledem všechna 3 utkání. Avšak bylo zde pár prvků, které se objevují i v pětkovém florbalu, na kterých je potřeba zapracovat. Např. hledání výhodné pozice na malém prostoru, přebírání hráčů a největší kámen úrazu – stavění zdi. Doufejme, že kluci tyto nedostatky odstraní a v ostrých zápasech je zužitkují ve svůj prospěch.

Klukům a zejména rodičům děkujeme, že se i přes florbalově plný kalendář dostavili a uvidíme se již za pár dní při ostrých zápasech!

Autor: Marek Máčala