Válec, kolaps a infarkt aneb Junioři v akci

Juniorská nejvyšší soutěž letos doznala dalších zajímavých změn, přičemž jednou z nich je také kvalifikace o účast v elitní soutěži. Los nám přisoudil tříčlennou skupinu s Libercem a Spartou a první jmenované jsme vyzvali v sobotu v prostředí nové domácí haly v Rudné. Několik týmu označilo letošní formát spojením „vrchol sezony již v září“ a my se pod toto můžeme podepsat.

Po vítězném zápase Juniorek (kterým gratulujeme) zůstala na hale solidní divácká návštěva, a tak se dala čekat atmosféra hodná prvního důležitého zápasu sezony. Z počátku se oba týmy opatrně oťukávaly a zkoušely, co soupeř dovolí, což se ale vzhledem k důležitosti dalo očekávat. Mezi 10. a 11. minutou zápasu však přišla panterská akce Blitzkrieg, když jsme do sítě soupeře nasypali 3 rychlé góly. Nabuzeni vedením jsme tahali za delší kus provazu a do konce první třetiny přidali ještě další branku na 4:0. V přestávce jsme se tradičně upozornili na polevení, což mělo za následek tradiční reakci – polevení. Soupeř na nás nastoupil s aktivní hrou a vysokým obranným blokem, což nám z počátku třetiny dělalo velké problémy. Z tlaku vyplynul faul na naší straně, který byl oceněn trestným střílením, které soupeř proměnil a poprvé tak překonal do té doby neprůstřelného Kikiho. Obraz hry se srovnal a šance byly k vidění na obou stranách. Ujal se ale až další nařízený nájezd, který proměnil Kája. Znovu jsme se dostali mírně na koně a do sirény přidali ještě dvě branky. Na tabuli tedy svítil stav 7:1, soupeř vystřídal brankáře a všechny live sázkové kanceláře předpovídaly naše vítězství. Podobně jako ve druhé třetině jsme však nezachytili začátek třetiny a byli po zásluze potrestáni. Hned z kraje se sice prosadil Příb, ale potom začal úřadovat Liberec, který zaznamenal šňůru 7 branek! Nedařilo se nám pokrýt především kapitána Čermáka, který nám dal celkem 4 branky. Velké problémy jsme měli s přesilovkou soupeře, která precizně trestala prakticky každé naše vyloučení. Nepomohl ani taktický oddechový čas, a tak soupeř pár minut před koncem srovnal na 8:8.

Drama v hale vrcholilo a obě strany začínaly prakticky od nuly, soupeř však byl v laufu a sahal po vítězství. Nám se ale naštěstí podařil psychický restart a když unikající Příb proměnil brejk, měli jsme vedení znovu na naší straně. Z následné hry v šesti soupeř nevytvořil výraznější nebezpečí a na druhé straně naopak přidal pojistku Mánek. Ani poslední úprava skóre na 10:9 už na konečné výhře nic nezměnila. Panteři po infarktovém závěru urvali první vítězství.

Hodnocení je v tuto chvíli těžké, závěr byl spíše jak se dnes moderně říká o morálu. Diváci v hale určitě neprohloupili, protože se v zápase těžko hledá nudná pasáž. Děkujeme všem, kteří dorazili a podporovali kluky až do konce. Kvalifikace pokračuje příští víkend sobotním zápasem se Spartou a nedělním výjezdem do Liberce.

Panthers Praha vs. FBC Liberec 10:9 (online)