Nováček obral Muže při startu Národní ligy

Na úvod sezóny čekal muže zápas s nováčkem soutěže FC Bučis Team. Soupeř vedený zkušeným a známym koučem Janem Zahálkou vlétl do zápasu s velkým nasazením a ujal se brzkého vedení o dvě branky.

Domácím se povedlo vrátit rychle do zápasu, a dokonce otočit skóre ve svůj prospěch. Trefili se postupně Tomeš, Kolář a Lombino. Do konce první třetiny se ale povedlo hostům vyrovnat a do šaten se šlo za nerozhodného výsledku 3:3.

První minuta druhé třetiny byla opět radostnou pro hostující Bučis, když z nařízeného trestného střílení vstřelil branku Černý. Celá třetina se dohrávala v podobném tempu jako ta první, jen okořeněná o několik vyloučení. Už to vypadalo, že se půjde do šaten opět za nerozhodného stavu, jenomže se 29 vteřin před sirénou trefil Soukup. Do šaten se tedy šlo za stavu 5:6, o branky domácích ve druhé třetině se postarali Daněk a Škoda.

Do třetí třetiny Panteři stáhli sestavu na dvě lajny s odhodláním stav zápasu otočit ve svůj prospěch. Černá můra tohoto zápasu, ale opět srazila domácí do kolen. Po 28 vteřinách využil Bučis chyby v rozehrávce a zvýšil náskok o dvě branky. I přes velký tlak Panthers a několik střeleckých pokusů se skóre do konce zápasu nezměnilo. Hosté si tak připsali první výhru v Národní lize. Panteři se musí z prohry oklepat, protože je nyní čeká náročný týden, ve kterém odehrají 4. kolo poháru a hlavně další ligový duel na půdě velkého rivala Traverzy Mukařov.

Vyjádření trenéra domácích, Ladislava Hrmy:
„Celé utkání jsme se nemohli dostat do tempa a vlastní nekoncentrovaností jsme umožnili soupeři dávat jednoduché branky. Ve třetí třetině jsme měli několik slibných příležitostí, ale bohužel se nám je nepovedlo proměnit. Musíme se z toho poučit a dále trpělivě pracovat v trénincích na naší hře.“

Panthers Praha – FC Bučis team 5:7 (3:3, 2:3, 0:1) | online