Budějovická anabáze Dorostenců za 4 body

Dorostenci zahájili soutěžní ročník 2019/2020 v novém košovém formátu dvěma zápasy v Českých Budějovicích, kde postupně vyzvali Milevsko a domácí Štíry. Vzhledem k šířce kádru dostali premiérovou nominaci také někteří starší žáci, konkrétně Mára Urban, Jáchym Hlaváč, Vojta Petráň a Matyáš Borek.

Do prvního zápasu jsme nakročili pozvolna, na obou stranách byla cítit úvodní nervozita, nicméně bylo otázkou času, kdy se nám ji podaří odstranit a dostaneme se do provozní teploty. I přes četné nepřesnosti a množství zbytečných ztrát jsme si dokázali postupně vypracovat vedení o tři branky, které jsme si v relativní pohodě přenesli do druhé třetiny. Chyb ubylo, i když ne tak, jak bychom si představovali, přidali jsme další tři branky a Sváťa stále držel naši klec pevně uzavřenou. Třetí třetinu otevřel bravurní koupačkou debutující Vojta Petráň, který drzou kličkou znemožnil bránícího soupeře a následně chladnokrevně zavěsil. Přidali se i tradiční střelci a skóre jsme uzavřeli na 11:0. Čisté konto pro Sváťu, první body pro mladé naděje a solidní výkon jádra týmu – i přes některé nedostatky jsme mohli první zápas sezony uzavřít pozitivně.

Ve druhém utkání nás čekali domácí Štíři. Čekali jsme náročnější utkání než v prvním zápase, a proto jsme začali s užším kádrem. Do zápasu se nám podařilo vstoupit prakticky ideálně a po první třetině jsme drželi vedení 4:1. Obraz hry byl poměrně jednostranný a až na drobná zaváhání jsme odehráli velmi dobrou třetinu. To se bohužel nedá říct o té druhé. Jako by se kluci chtěli vyrovnat starším spoluhráčům z juniorky, do druhé třetiny nastoupil úplně jiný tým. Chyba střídala chybu, občas to byl gólový fatál, občas se nám podařilo hořící nebezpečí na poslední chvíli uhasit. Výrazně upadlo tempo na naší straně a stejně tak disciplína a soustředění. Soupeř začal náskok dotahovat a nepomohly ani nucené změny v sestavě. Druhou třetinu jsme dostali na zadek v poměru 1:6! Menší Mistrál v poslední pauze přinesl nutné zlepšení (o moc horší to totiž být nemohlo) a postupně jsme převzali iniciativu zpět na svou stranu. Stačilo to na srovnání na 7:7, ale bohužel to bylo všechno. Remíza je vzhledem k obrazu hry spravedlivá, více jsme si nezasloužili.

Je začátek sezony, spousta věcí je potřeba dotáhnout k větší kvalitě a je potřeba se připravit na další kolo, které bude výrazně náročnější. Děkujeme rodičům, kteří vážili dlouhou cestu a těšíme se za 2 týdny.

Panthers Praha vs. FBC Došwich Milevsko 11:0 (online)

Panthers Praha vs. FBC Štíři České Budejovice 7:7 (online)