Juniorky zahájily působení v nejvyšší soutěži

Je 14. září 2019 a naše mladé princezny poprvé v historii klubu vstupují do nejvyšší juniorské soutěže. Do nové haly v Rudné se skvělým povrchem a skoro perfektním zázemím, kde by k dokonalosti stačily už jen větší šatny, si našlo v obědovém čase cestu nemálo příznivců florbalu. A myslím, že od začátku měli postaráno o zážitek.

Po vydatné rozcvičce jsme vstupovali do zápasu plni očekávání a chtěli jsme jako první skórovat. Naše přemotivovanost však skončila naším faulem a prvním vyloučením. Oslabení holky zdárně ubránily, ale chvíli poté už soupeř poprvé zavěsil míček do naší sítě. Naštěstí naše odpověď přišla záhy, když Alča vystihla rozehrávku soupeře a nekompromisně umístila míček do vzdálenější šibenice. Ale jelikož je florbal velice rychlý sport, ještě něž odezněly naše oslavy, se skóre opět přehouplo ve prospěch soupeře. Záhy se nám naskytla možnost hrát první přesilovou hru (to ještě nikdo nevěděl, že jich dneska bude požehnaně), kde opět úřadovala akvizice ze Sparty a střelou z velké vzdálenosti opět srovnala skóre. Neurovnaná hra na obou stranách se pomaličku začala podobat florbalu, což nám zjevně vyhovovalo více než soupeřkám. Do konce třetiny se nám už branku dát nepodařilo, ale vyvinuli jsme na soupeře tlak, který opakovaně vyústil v několik faulů a vyloučení na straně Litvínova. Tyto početní výhody jsme však nedokázali využít.

Do druhé části jsme vstoupili lépe a po průniku Kačky Strnadové jsme poprvé v zápase vedli. Neurovnaná hra ve druhé části nepřinesla koukatelný florbal. Za zmínku stojí dvě naše vyloučení, několik výborných zákroku Monči v bráně a bohužel i srovnávací gól na 3:3.

Třetí část už byla úplně o něčem jiném. Spoustu vyloučení, branek a florbalovějších akcí. Začala to Rety, když skákavý míček uklidila do brány – 4:3. Nicméně Litvínov má Vytrhlíkovou, která to vzala na sebe – 4:4. To se nám však nelíbilo. Přesilová hra, Rety náběh na střed, Karin nahrávka a „dělovkou“ po zemi vedeme 5:4. Dvě minuty uběhnou a hádejte…..Vytrhlíková, sólo, klička, střela….gól. Je to tak, 5:5. Takže máme čas 47:40 a jedeme od začátku. A nový začátek nám vyšel mnohem lépe než opravdový vstup do zápasu. V rozmezí 6 minut, Viki, Strnad, Strnad,…..a máme vymalováno. Vedeme 8:5 a už nikdo nepochybuje o prvních třech bodech v nejvyšší soutěži. Za zmínku možná ještě stojí lakrosový úder Adi Procházkových, který ji stál 2 minuty. Během jejího vyloučení dokázala ještě Kubišt s dopomocí pupku soupeřky uzavřít skóre na konečných 9:5.

Všech 19 princezniček zvládlo zápas, uhrály tři body a hlavně ze sebe setřásly nervozitu z nejvyšší soutěže…..Teď už se jen těšíme na zítřejší zápas s Tatranem.

Autor: Kamil

Panthers Praha – SK Bivojky Litvínov 9:5 (2:2, 1:1, 6:2) | online

Zlomená hokejka a gólové nadělení v náš neprospěch

Jako druhý soupeř nás v nové lize čekal Tatran. Že to nebude lehké, jsme asi čekali všichni. Tatran má kvalitní tým, s kterým už pár sezón pracuje na věcech, s kterými my teprve začínáme. Tatran vstoupil do utkání vlažně a první střely na branku vystřelily naše hráčky. V 8. minutě se nám ale podařilo špatně vystřídat (nutno připomenout, že tomu bylo tak i minulý zápas, jen rozhodčí nebyli tak pozorní) a darovali jsme tak Tatranu přesilovku. Ta jim pomohla se dostat do hry a 10 vteřin před uplynutím našeho oslabení tak na tabuli svítilo skóre 0:1 v náš neprospěch. Do konce třetiny přidaly soupeřky na všem, jak na gólech, tak na důrazu, tak na troše florbalové krásy, kdy se jim dařilo nás přehrávat přesnými nahrávkami přes střed, který jsme neměly pokrytý. Je třeba dodat, že ani naše holky nebyly bez šancí, bohužel se nám dařilo trefovat jen prostor vysoko nad mantinelem.

Do druhé třetiny jsme šly s tím, že musíme přidat na důrazu a více si pokrýt střed. Ovšem hned v úvodních minutách jsme inkasovali branku, která nás ovšem nemrzela tolik jako zlomení týden staré hokejky Klárky Procházkové. ☹ Soupeřky z Tatranu se asi ještě radovaly dlouho po buly, protože Rety se podařilo na gól odpovědět hned půl minuty na to krásnou šibenicí. I před perfektní zákroky Kačky Macounové však góly do naší branky stále padaly, bohužel z toho samého nedůrazu a přihrávek přes střed. Za zmínku stojí už jen neproměněný nájezd Kačky Strnadové, kdy jí míček smolně sjel z čepele potom, co si ukázkově položila gólmanku.

Do třetí třetiny jsme vstupovaly jako do nového zápasu, s novou brankářkou, která rovněž skvěle zachytala. Přesto se holkám z Tatranu podařilo dát další gól, a to hned po úvodním buly. Dále jsme však již jejich střely blokovaly a konečně jsme si začali více věřit na balónku. Po pár minutách nám to předvedla Viky Novotná, která ukázkově pokoupala hráčku pravidelně nastupující za reprezentaci a přihrála míček před prázdnou branku Didi, které se podařilo ho k neuvěření všech (v sobotním zápase při stejné přihrávce místo vstřelení gólu na stejném místě spadla – pozn. trenérů) uklidit do branky.

Zápas skončil ve skóre vysokým rozdílem, ale i přesto se na něm dají najít kladné věci. Holky nepřestaly hrát a občas se nám dařila i rozehrávka pod tlakem. Soupeř nám také ukázal, co vše musíme zlepšit a že ne vždycky všichni počkají, až si vybereme hráčku, které chceme nahrát. Chtěly bychom také rodičům i ostatním poděkovat za podporu a budeme se těšit za dva týdny, tentokrát na výjezdním utkání.

Autor: Eliška

Panthers Praha – PSN Tatran Střešovice 2:13 (0:5, 1:7, 1:1) | online