Letní příprava končí, nová sezona začíná

Další extraligová sezona už je na spadnutí. Pojďme se společně podívat, jak probíhala letní příprava našich princezen, jaké nové tváře se letos v dresu s černým panterem budou na hřišti prohánět a jak je jejich tým na další kapitolu připraven.

Letos v létě se trenérům a vedení podařilo obohatit tým o řadu nových posil. Ačkoliv nově příchozí pochází z pestré palety týmů, ukazuje se, že každá z nich má něco, čím do týmu hezky zapadá. Některé měly na aklimatizaci celou letní přípravu, jiné se připojily až těsně před závěrečným soustředěním, které se konalo tradičně v Plzni. Teď si je všechny postupně představíme…

Obranné řady doplní Martina Kleinová, která se po roční „pauze“ ve 2. lize vrací do extraligy a mění dres jihoměstských Tigers za dres Panterek. Další posilou v obraně je mladá Barča Krňoulová ze Slavie Plzeň, která do Panterek přišla spolu s (o něco starší) útočnicí Niki Staňkovou, kterou nejspíš někteří znají jako rozhodčí. Na nadcházející zápas pod širým nebem proti Bohemians se jistě o něco víc, než ostatní, těší hráčka, která právě z Bohemians, našeho zelenobílého pražského rivala, přichází, tedy obránkyně Naily Nguyenová. Další tak trochu staro-nové jméno, které je třeba zmínit, je Jitka Ludvíková, která se do týmu zapojila už během sezony minulé. Po operaci kolene se postupně vrací do hry, letos nově v panterském dresu, Nela Havlíková, hráčka se zkušenostmi ze švýcarské nejvyšší ligy. V závěru letní přípravy se pak k princeznám přidaly také Anežka Viplerová z Tatranu, Niky Hamerníková z Tigers a Lucka Kisugite z Penguins Praha. Nesmíme zapomenout ani na šikovnou odchovankyni Nového Strašecí Elišku Egertovou, která bude pro letošní sezonu tvořit gólmanskou dvojici s Týnkou Horňákovou.

Holky mají za sebou kvalitní letní přípravu vedenou kondičním trenérem Lukášem Stránským. Proslýchá se, že si jej holky jako trenéra pochvalovaly a na tréninky se většinou těšily. Co říká na svou premiérovou spolupráci s ženským florbalovým mančaftem Lukáš? „Holky se od prvního našeho společného tréninku hodně posunuly. Na začátku jsem se musel chytat za hlavu (pozn. red. směje se), ale musím říct, že je vidět, že jsme spolu odvedli kus práce. Pořád je ale na čem pracovat!”

Také trenér Lukáš Jenšík je s průběhem letní přípravy spokojený. “Jsme rádi, že nás na srpnovém Czech Open prověřili opravdu silní soupeři, Z těchto zápasů jsme si odnesli hodně podnětů ke zlepšení. Věříme v dobrý start do nové sezony, ale musíme stát nohama pevně na zemi. Z kraje sezony nás totiž čeká poměrně těžký los.”

Do trenérského tandemu našich princezen se k Lukáši Jenšíkovi na sklonku prázdnin zapojil Pavel Skazko. Jak svůj čas strávený v novém týmu zatím hodnotí? „I přes to, že přišlo do týmu poměrně dost nových hráček, tak to v kolektivu není prakticky vůbec znát a holky tvoří super partu. Kvalita kádru je rozhodně vysoká a věřím, že se to v lize ukáže a sezóna bude hodně dlouhá.“