Pohárová kanonáda v Benátkách

Nedělní ráno se náš tým vydal do Benátek (bohužel jen nad Jizerou) sehrát svůj první soutěžní zápas v této sezóně. Ve třetím kole poháru, do kterého jsme byli nasazeni, nás čekal tým Floorball Club Falcon.

Protože dostalo několik mužů na tento víkend volno, aby mohli oslavit významný den (svatbu) bývalého spoluhráče Marka Pecha, měl náš tým možná nejnižší věkový průměr v historii klubu. Po rozcvičce, kterou vedl kapitán Krůša, jsme se vrhli do zápasu.

Úvod byl z naší strany hodně  rozpačitý, přesto jsme se již ve třetí minutě ujali vedení. Naše rozehrávka byla velmi neuspořádaná a často jsme ztráceli míček, čehož soupeř využíval k rychlým brejkům. K soupeřově škodě byl v bráně výborně chytající Hrůša. Ve druhé části první třetiny se hra již zlepšila, ale to neplatilo o efektivitě. Přesto jsme odcházeli do šaten za stavu 3:1 pro náš tým. Kaňkou první třetiny bylo pětiminutové vyloučení za vysokou hůl. Ve druhé periodě náš tým ukázal charakter a za celé oslabení neinkasoval ani jedenu branku a několikrát naopak sám zahrozil z protiútoků. S přibývajícím časem jsme byli na hřišti stále více dominantní a soupeři rychle ubývaly síly. Do šaten jsme po dvou gólech Likise odcházeli s celkem pohodlným vedením 5:1. Přesto jsme stále nebyli s výkonem spokojeni, resp. spíše s efektivitou.

Ve třetí třetině už se projevila naše dominance v plné míře. Soupeři jsme nasázeli celkem sedm gólů a hned dva naši hráči docílili hattricku, konkrétně Poky a Lombi. S výsledkem můžeme být spokojeni,  s předvedenou hrou již méně. Kluci ale zápas zvládli a navíc je vidět, že se stále snaží zapracovávat nové prvky do hry.

Panthers Praha – Floorball Club Falcon 12:1 (3:1, 2:0, 7:0)

Děkujeme všem fanouškům, kteří vážili cestu do Benátek a přijeli kluky podpořit.

Komentář trenéra Láďi Hrmy:
„Povinný postup se povedl. Několik hráčů mužů mělo volno, a tak dostali prostor junioři (celkem 10). Dvě třetiny jsme měli problém s produktivitou, ale ve třetí třetině už to bylo mnohem lepší. Byla to pro nás kvalitní příprava na start národní ligy a kvalifikaci do KB ligy. Děkujeme fanouškům, kteří dorazili přímo do haly.“