Ohlédnutí za přípravným obdobím elitních mužů

Pojďme si říct pár slov a zároveň zhodnotit uplynulou letní přípravu, kterou letos měl mužský A-tým dosti nabitou a rozhodně se v ní nenudili.

Před začátkem letní přípravy naše elitní mužské áčko zaznamenalo několik trenérských změn. Zásadní byla na pozici hlavního trenéra, kterou nově obsadil Ladislav Hrma alias Láďa. Společně s tím došlo k přeobsazení kondičního trenéra pro oba elitní týmy, což si vzal pod svá křídla Lukáš Stránský.

Před začátkem přípravy aktualizovaný realizační tým nejdříve zjišťoval od všech hráčů potřebné údaje týkající se zejména minulé sezóny, aby došlo ke zlepšení a trenéři věděli na čem mají stavět. Půlku května společně s celým červnem bylo dost věnováno zlepšení kondiční zdatnosti jednotlivých jedinců, jelikož se do přípravy zapojilo také dost nadějných juniorů.

Postupně od července kluci začali také trénovat v hale s hokejkami, na což se těšil nejeden hráč. Tato část přípravy pro ně byla náročná spíše na hlavu a myšlení. Před tréninky jsme pořádali meetingy, kde se rozebíraly v určitých dávkách taktické pokyny. Bylo také zařazeno video primárně z odehraných přátelských utkání, aby hráči sami viděli, kde dělají konkrétní chyby. Přeci jen je to jiné, když Vám to furt trenér omílá dokola, než když to sami vidíte na obrazovce.

Jak již bylo zmíněno – odehráli jsme také během letní přípravy několik přátelských utkání, konkrétně pět se čtyřmi soupeři. Každé utkání bylo něčím specifické, úkoly v jednotlivých zápasech byly lehce odlišné v návaznosti na fázi taktické připravenosti a informovanosti. Z každého zápasu realizační tým dělal statistické okénko, aby měl k dispozici také nějaká čísla a nejen videozáznam. V souvislosti s výkonnostní úrovní soupeře se tyto statistiky lišily zápas od zápasu.

Uprostřed srpna jsme se tradičně účastnili pražského turnaje Czech Open, kde se z tréninkové skupiny vytvořily hned dva týmy. Jako třešnička na dortu na nás všechny čekala bronzová medaile, která hráčům ukázala, že makat a dřít se vyplácí. Tradičně na konci srpna jsme se vydali do nedaleké Plzně na herní soustředění, kde zaměření bylo primárně situováno na zdokonalování již získaných taktických pokynů a jejich zautomatizování.

Teď už chlapce čeká jen cesta za tím vysněným cílem, který si stanovili na začátku přípravy a hodlají pro to udělat všechno. Otázka je, zda to bude dostačující či nikoliv, ale to si povíme na konci sezóny.

Hodnocení trenéra Ladislava Hrmy: „Letní příprava splnila přesně to, co jsme chtěli a ještě s medailovým bonbónkem. Z přátelských zápasů pro nás nebyly důležité výsledky, ale to, jak se bude naše hra posouvat. Zapojili jsme hodně nových věcí, které si postupně sedaly a pořád sedají. Postupem herní přípravy bylo vidět, že věci fungují a hráči se posouvají. Velmi jsme spokojeni s mladými nadějemi klubu, které odvedly v přípravě velký kus práce a dělají nám tu zdravou konkurenci, kterou potřebujeme. Zároveň je to kvalitně připraví na jejich zápasy do nejvyšší juniorské soutěže. Medaile z Czech Open je jen odměnou za tu dřinu v letní přípravě. Na herním soustředění už jsme se mohli věnovat detailům naší hry. Nyní je potřeba dotáhnout všechny naše aspekty hry do maxima a vlétnout na soupeře do sezóny. Uvidíme, kde až se zastavíme.“

Hodnocení trenéra Miloslava Mattese: „Kluci po skončené sezóně absolvovali velmi tvrdou letní přípravu, kde nabírali nejen kondici, ale pracovali na zlepšení dynamiky a zpevnění. Během prázdnin jsme již zapojili i hokejky a absolvovali jsme několik přípravných zápasů a turnajů. Kluci oproti minulé sezóně postupně vstřebávali teorii, kterou se snažili zapracovat i do své hry. I z tohoto je patrné, že jsme postupně zapracovávali nové prvky hry. Toto se kluci snažili aplikovat do hry v zápasovém tempu v těchto přípravných zápasech a sami poznali, že to může být správná cesta k úspěchu. Bez ohledu na výsledky můžeme být jako realizační tým s předvedenou hrou a nastolenou cestou spokojeni. Třešničkou byla bronzová medaile na CO. Nadmíru spokojeni můžeme být s juniory, kteří vytvářejí dobrou konkurenci stávajícímu kádru a rozšiřují možnosti našemu realizačnímu týmu. Kluci dostávají dostatek zpětné vazby, aby se mohli stále posouvat dále. Čeká nás dlouhá sezóna a vyvrcholení až v druhé půlce sezóny. Právě na tento vrchol bychom se chtěli soustředit.“

Na závěr ještě přinášíme statistické okénko z přátelských utkání. To první ostré se uskuteční už v neděli 8. září, kdy v rámci vyřazovací fáze Poháru ČF vyjedou Panteři do Benátek nad Jizerou, kde se utkají s regionální ligu hrajícími Falcony!

celkový počet střel na branku: 132

celkový počet střel mimo branku: 79

celkový počet zblokovaných střel: 89

počet vstřelených gólů: 34

počet obdržených gólů: 28

Autor: Andy