Czech Open, den 3: Bronz z kategorie Muži Open!

Třetí den turnaje a zároveň poslední pro Panthers. Do sobotních bojů se probojovaly již jen dva výběry složené z hráčů širšího kádru mužského Áčka – #tymHamr a #tymKotlářka.

#tymHamr

#tymHamr byl v rámci play-off pavouku nasazen do velmi náročné části. V prvním sobotním kole si nejprve bez větších problémů poradil s Florbal Klatovy (video). Následoval přesun na Hamr, kde čekal soupeř z kategorie těch nejtěžších – finské Liuttu, které v několika posledních ročnících končilo na předních pozicích. Kluci svedli s papírovým favoritem velmi vyrovnanou bitvu, kterou bohužel prohráli 27 sekund před koncem, když soupeř vstřelil druhou rozhodující branku a ukončil tak působení #tymuHamr v turnaji.

#tymKotlářka (young boys)

#tymKotlarka měl o poznání více štěstí a na první pohled hratelné soupeře – jak by řekli přední prognostici týmu – zdálo se to vymetené. V prvním zápase nejprve přesvědčivě porazili juniorský výběr SKV, následně si poradili s houževnatým výběrem z Norska Pivås (čti pivos) a v osmifinále poměřili úspěšně síly s ruským týmem z Petrohradu (video).

Ve čtvrtfinále už čekal těžký soupeř z Karlových Varů (video), který byl namíchán z hráčů nejvyšších dvou českých soutěží. Čekal se vyrovnaný boj, ale kdo zápas viděl musel být překvapen, když pět minut před koncem vedli Panteři 8:0. Vítězstvím 9:1 se tedy přepsaly historické klubové tabulky, kdy dosavadním maximem bylo čtvrtfinále.

S jistotou medaile nastoupil #tymKotlarka od 20:00 k již ten den pátému zápasu turnaje (<3 zdravíme organizátory turnaje <3) proti finskému VKTP. Za bouřlivé atmosféry (díky všem, kteří přišli kluky podpořit) se odehrály dva úplně odlišné poločasy, kdy ten první náš výběr vyhrál v poměru 4:1. Do druhé poloviny ale soupeř kompletně změnil hru, kdy nám už prakticky nepůjčil balónek a skóre přetočil na svou stranu, a po právu si tak vysloužil účast ve finále. V tom dnes nakonec padl proti Troopers, kteří za celý turnaj utrpěli jen jednu porážku od našeho #tymHamr.

Kluci si tak nakonec z turnaje odnášejí bronzové medaile, my za celý klub gratulujeme a doufáme, že všechny týmy naváží na své výkony i do sezony.

K týmovým výkonům přidáváme ještě jednu individuální perličku, když si Kája Petrák, který je prvním rokem junior a mužskou kategorii turnaje okusil vůbec poprvé, vystřílel a vynáhrával 4. místo v kanadském bodování celé kategorie OPEN.

K turnaji se ještě bezprostředně po semifinále vyjádřil trenér Ladislav Hrma.