Přátelský zápas se Singapurem

Možná bychom mohli začít pomali hovořit o menší tradici, kdy se Muži před velkým turnajem, který se koná v České republice, v přátelském zápase potkají s exotickým soupeřem. Před prosincovým mistrovstvím jsme změřili síly s Austrálií (připomeňte si zde), nyní před Czech Openem jsme vyzvali reprezentaci Singapuru, která je čerstvým vítězem Asia Oceania Floorball Confederation Cup.

Širší kádr mužského áčka, který je aktuálně složený z hráčů loňského prvního týmu, B-týmu a také talentovaných juniorů,  bude na turnaji rozdělen na dva celky s papírově rovnoměrným silovým rozdělením. Nový kormidelník Láďa Hrma namíchal dva koktejly zkušeností, talentu a kvality, přičemž jeden tým odehraje celou skupinu na tradičním Hamru (#tymHamr) a druhý tým zajede na Kotlářku, a aby mu to nebylo líto, tak poslední zápas proběhne taktéž na Hamru (#tymKotlarka). Pro zápas se Singapurem odehrálo každé družstvo 2 periody. 

Pár desítek diváků, kteří dorazili na halu do Hostivic, mohlo vidět od začátku do konce běhavé utkání, které nebylo příliš svázáno taktikou ani z jedné strany. Ačkoli jsme se dostali do vedení, soupeř do konce první poloviny zápasu dokázal skóre otočit ve svůj prospěch, jelikož prokázal výrazně vyšší chladnokrevnost při zakončení. Ve druhé polovině bylo k vidění ještě o jeden gól víc a i přes závěrečný tlak jsme se museli před reprezentací Singapuru sklonit po konečném výsledku 3:4.

K zápasu jse krátce vyjádřil lodivod Láďa Hrma: „I když se zápas těsně prohrál, tak nikdo z nás na něj nezapomene. Pro kluky to byl velký zážitek a obrovská zkušenost, kterou náš mladý tým potřebuje. Zápas se hrál v neskutečnám tempu a rozhodly naše chyby v obraně a neproměňování šancí. Kluky musím pochválit za velké nasazení a chuť hrát po celý zápas. Nyní vzhůru za úspěchem na Czech open.“

Soupeři děkujeme a přejeme úspěšný turnaj!

Panthers Praha vs. Singapur 3:4