Czech Open 2019 klepe na dveře

Také na 28. ročníku Czech Open, největšího mezinárodního florbalového turnaje, který se tradičně každý druhý srpnový víkend koná v Praze, budeme mít hojné klubové zastoupení. Do turnaje nastoupí v různých kategoriích celkem šest panteřích družstev.

V elitní kategorii žen se podruhé v historii představí náš extraligový tým. Poprvé si princezny elitu zahrály v loňském roce, kam si vysloužily postup z kategorie Open vítězstvím v nervydrásajícím finálovém klání kategorie Open proti Kais Mora v roce předešlém. Turnaj pro ně skončil prohrou s Vítkovicemi těsně před branami play-off. Letos je podobně jako loni čekají těžké zápasy už v základní skupině. Během úvodního hracího dne, ve čtvrtek, vyzvou na Jedenáctce loňské vítězky turnaje z Pixbo Wallenstam a současné šampionky ženské extraligy z Vítkovic. V pátek se pak utkají s Kloten Dietlikon Jets, současnými mistryněmi Švýcarska, na hale Jižní Město. Do otevřené kategorie žen jsou pak za Panthers přihlášena další dvě družstva – juniorky, přezdívány Young Girls, a rezerva. Z organizačních důvodů bylo však potřeba prohodit soupisky těchto dvou týmů, a proto se nedivte, až ve čtvrtek na zápasech Young Girls na Hamru v uvidíte pobíhat po hřišti ne tak “young girls”, jak byste asi čekali :)

V mužské kategorii Open budou bojovat za Panthers hned tři týmy – naše chlapské áčko, respektive skupina mužů a juniorů bojujících o místo v prvním týmu, rozdělené do dvou družstev a veteráni, které budou tvořit zejména hráči rezervních mužských týmů. Na #nejlepsitymnasvete čeká v základní části střetnutí s domácími Pittbuls Kolín a TROOPERS a sousedy z Berlína, mladé pušky se utkají s týmy z Kolína, Kralup nad Vltavou a se slovenskými bratia z Žatva 90 Dolný Kubín a veteráni nastoupí v úvodní části turnaje proti německým MBFC Leipzig, gymnazistům z Chomutova a proti našemu chlapskému A-týmu dobře známým Čelákovicím. Zajímavým zpestřením pro rezervu mužů bude fakt, že oba své čtvrteční zápasy odehrají na Podvinném mlýně, kde je hala vyhrazena primárně pro zápasy mužské elity, a budou tak moct ve volných chvílích okoukat, jak se to hraje třeba v Pixbu nebo ve Falunu.

Budete-li mít čas a chuť, neváhejte vyrazit na některou z pražských sportovních hal Pantery a Panterky v jejich cestě turnajem podpořit! Konkrétní informace o místě a času všech zápasů najdete zde