Historické statistiky po sezoně 2018/2019

Body jsou sečteny. Sezona 2018/2019 skončila a je čas se podívat, jak kdo ovládl nebo stále ovládá disciplínu v našem klubu obzvláště prestižní a respektovanou a sice sportovní výdrž, produktivitu a dlouhověkost.

První zajímavostí je, že po třech letech opět všech šest lídrů obhájilo svojí pozici. Druhou zajímavostí je, že všech šest lídrů je v současnosti ještě alespoň v nějaké formě aktivní, takže svoje účty ještě nemají uzavřeny a budou nadále navyšovat!

Dva z nich jsou dokonce aktivní hráči elitních týmů a zároveň také loňští kapitáni: Jirka Ptáčník a Petra Šusterová – ta navíc srovnala svůj počet asistencí s číslem dresu a její první v blížící se sezoně bude mít pořadové číslo 100!

Že se vedou statistiky pouze v těchto třech disciplínách může být pak velmi rád lídr asistencí v mužské části Martin Eckstein. Tento technicky bezkonkurenčně vybavený hráč, bývalý špílmachr Áčka, nastupující za druhou rezervu, doplácí na jinou svoji špatnou vlastnost a letos se stal nejtrestanějším hráčem Pražské ligy!

A jak to vypadá na dalších příčkách?

Bez zajímavosti není souboj brankářek Marušek v počtu odchytaných zápasů, kdy „malá“ na „velkou“ ztrácí pouhých 16 utkání. Na dalších pozicích ve všech disciplínách pak systematicky vytlačují mladé naděje naše zasloužilé veteránky. Jediná první kapitánka Živa Valtová se zatím dokáže držet v TOP 10 ve všech třech disciplínách a dostala nyní zajímavou vyzývatelku Elišku Škvorovou. Bez zajímavosti není ani historický zářez Anny Kubáskové Dvořákové, která se drží na pátém místě v brankách i asistencích a to i přesto, že od jejího posledního zápasu za rezervu uplynulo už 5 let a od zápasu za Áčko dokonce 8 let.

Mužská složka aneb kde jsou moje body?

Všichni dobře víme, že tato čísla jsou mnohem více atraktivní pro mužskou část klubu. Jak již bylo řečeno, lídři se drží a upevnili svoje pozice. Snad jenom Matěj Lubenský (který překonal hranici 300 branek!) se může bát zmíněného a stále hladového veterána Ecksteina, který za ním v brankách zaostává pouze o 13 bodů, což slovy suverénního Martina je „prostě jen pár povedených zápasů“.

V mužské části, vzhledem ke dlouhé historii, to mají mladí pochopitelně s tím sesadit ty staré mnohem těžší, přesto se to těm dvěma nejšikovnějším povedlo a pronikli do TOP 10 a jsou to bratři Petrákové – Jára se svými 356 zápasy a Kája se 190 brankami mají dost času stahovat náskoky svých soupeřů.

Když padla řeč o aktivitě, tak těchto 30 TOP pozic je obsazeno 17 jmény, z nichž je stále aktivních 15 (z toho jeden ale mimo náš klub), takže tato partie je a bude ještě velmi živá a dynamická. Za zmínku stojí právě Jan Kudela, který již hraje za jiný klub, ale v brankách a asistencích je na 10 místě, takže se s ním v tabulce letos nejspíše vidíme naposledy, ale vzhledem k tomu, že poslední zápas za Panthers odehrál před 6 lety, tak k tomu není co dodat, jenom smeknout.

Co nás čeká?

  • Petra Fabiánová 200. zápas (chybí 9)
  • Petra Šusterová 100. asistence (chybí 1)
  • Jirka Ptáčník 500. zápas (chybí mu 10)
  • David Ghali 400. zápas (chybí 13)
  • Martin Eckstein 300. gól (chybí 3)
  • David Ghali 300. gól (chybí 7)
  • Lukáš Pokorný 300. gól (chybí 9)
  • Karel Petrák a Dan Škvor 200. gól (chybí 10)
  • Martin Eckstein 300. asistence (chybí 18)
  • Martin Eckstein 600. kanadský bod (chybí 21)

Aktualizovanou tabulku TOP 100 v každé disciplíně i složce najdete na klubovém webu: Klub/O klubu/Historické statistiky.