Z Prague Games tentokrát bez medaile

Panteři za sebou mají další tradiční turnaj, pražské Prague Games. Šestice družstev za sebou i letos nechala nesmazatelnou stopu, leč na medaili to tentokrát nestačilo. Shrnutí jejich působení na turnaji včetně komentářů trenérů jednotlivých družstev si můžete přečíst o pár řádků níže.

Elévové/Mladší žáci – B12

Nejmladší panteří výběr se o svém nalosování do turnaje dozvěděl až týden před jeho vypuknutím, sestava se tedy doslova lepila na poslední chvíli. Výsledkem byl tým složený jak z letošního ročníku Mladších žáků, tak i z končících Elévů a své dvě zástupkyně také dodaly Elévky. Malí Panteři se zpočátku proti řádově slabším protivníkům (po přáteláku a prvních dvou zápasech skupiny měli skóre 44:6) rozehrávali jen pozvolna, což v závěru skupiny trestal nepříjemný Seeland. Vítězství v šestnáctifinále posunulo B12 do osmifinále proti silné Spartě, která Panterům vystavila krutou a nezaslouženou stopku. Ti i tak mohou slavit, neboť jako jediný panteří výběr dosáhli na medaili, v tomto případě pamětní, kterou si za svůj výkon dozajista zaslouží.

Komentář trenéra (Petr Vobecký): „Prague Games bylo pro B12 velkou neznámou, neboť ještě týden před turnajem skoro nikdo z pozdější sestavy vůbec nevěděl, že se turnaje nakonec zúčastní. Soupiska dělaná na koleni těsně před začátkem turnaje však zvládla nevídané kousky a jako jediná si nakonec odvezla i medaili. Ve skupině vyjma jednoho zaškobrtnutí dokázali malí Panteři převálcovat své soupeře celkovým skóre 33:7, nicméně právě to jedno zaváhání nás nakonec stálo celý turnaj, protože nás poslalo na suverénní Spartu. Chtěli bychom každopádně všechny přítomné pochválit, především obě Elévky, které se ničeho nebály a mnohé soupeře na naší cestě i jasně převyšovaly svým umem a důrazem. Děkujeme i rodičům za podporu a hromadu sladkostí!“

 

Mladší žáci – B13

Mlži chtěli po nevydařeném představení v Brně znovu útočit na nejvyšší příčky a za svým cílem vykročili dobře – ve skupině ani jednou neprohráli a navrch je mohlo těšit povedené skóre, jenž po třech utkáních činilo 34:3. Svěřenci kouče Jenšíka si poradili i v osmifinále s Českým Těšínem a následně výpraskem vyprovodili i nepříjemný Písek, jejich cesta nicméně i tentokrát skončila těsně před branou zajišťující cenné kovy. Ve čtvrtfinále totiž čekal pozdější vítěz z Zurichu, jenž sice v přátelském utkání před turnajem na Pantery nestačil a padl 4:5, do odvety však zlepšil téměř vše a nakonec zvítězil vysoko 8:2. Na placku si tak Mlži budou muset ještě chvíli počkat.

Komentář trenéra (Marek Máčala): „Tažení B13 turnajem bylo chladnokrevně utnuto pozdějším vítězem celého play-off. Kluci i přes zbytečně nervózní začátek znovu prosvištěli skupinou a nezaostávali přitom snad v ničem, vyjma týmovosti. Tu si časem nicméně dokázali vytvořit a na hřišti se začali bavit, bohužel však pachuť z turnaje v Brně nepřekonali a na medailové umístění si musí počkat zase do příštího roku.“

 

Starší žáci – B15

I Strži dokázali vyhrát svou skupinu, nicméně rozhodně se přitom zapotili více, než jejich mladší kolegové. Hned v úvodu si vyšlápli na silný švýcarský Thurgau Unihockey, následně si vysoko 7:2 poradili s Jihlavou a sympatický herní projev završili proti švédskému Backadalenu, jenž zcela přehráli a navrch sami neinkasovali. Poctivý výkon pokračoval i v play-off, jenž začalo vítězstvím nad německým UHC Weißenfels, v osmifinále nicméně přišla tvrdá a poměrně nečekaná rána. V souboji s Bohemians, s nimiž mají Panteři ze sezony pozitivní bilanci, byli najednou reprezentanti radlické nafukovačky všude o krok později a soupeř je vytrestal vpravdě nepříjemně – porážka 1:7 znamená, že stříbro z Brna zůstane ve vitrínách zatím osamoceno.

Komentář trenéra (Dominik Hudec): „B15 v téměř stejné sestavě jako na stříbrném brněnském turnaji nakonec skončili bohužel bez obhajoby loňského bronzu. Ačkoliv se nám povedlo vyhrát skupinu a postoupit přes první kolo play-off, tak nám stopku vystavil pozdější finalista z Bohemky, jíž dobře známe ze sezony a dokonce jsme s ní až do osudného dne měli pozitivní bilanci. Škoda pro nás, že jsme nemohli rozdávat florbalovou radost o chvíli déle, neboť to umíme a rozhodně bychom to i dokázali. Kluky bychom chtěli pochválit za předváděnou hru a zlepšující se výkon během turnaje.“

 

Dorostenci – B17

A do třetice vítěz skupiny v bíločerném oděvu. Dorost taktéž zvládl úvodní náročné klání se švýcarským Thurgau, následně smetl MVIL Ostrava, výsledný dojem si ovšem dost zkazil hodně nepovedeným zápasem s Red Knights, ze kterého stojí za zmínku snad jen gól tři vteřiny před koncem, jenž zmírnil porážku a zároveň potvrdil Panterům první místo ve skupině. O něco lepší už to bylo v prvním kole play-off proti českobudějovickým Štírům, kteří tempu Pražanů moc nestačili a většinu času se jen bránili. O to větší je smůla, že si panteří Dorost nechal zvlhnout téměř všechen střelný prach a byla z toho tak „pouze“ ušmudlaná výhra 2:1. Definitivní konec avšak přišel o zápas později, tedy v osmifinále, kdy nemilosrdný pavouk proti svěřencům Patrika Míky postavil loňského a nakonec i letošního vítěze, finské TR Electronic, jenž se s Pantery nemazalo a na prázdniny je poslalo s výsledkem 1:6 v zádech.

Komentář trenéra (Miloslav Mattes): V letošním ročníku nám los přihrál jednoho zahraničního soupeře ze severu Švýcarska, výběr z kantonu Thurgau, a dále dva české soupeře. Z dálného východu 1.MVIL Ostrava a neznámé Red Knights. Úkolem pro kluky bylo vyhrát skupinu a přeskočit první kolo play-off a postoupit přímo do bojů v play-off A. V prvním zápase jsme změřili síly s technicky nejvyspělejším týmem naší skupiny a to právě se švýcarským Thurgau Unihockey Boys 02. Začátek zápasu byl z naší strany velmi nervózní a plný chyb a tak se stalo nevyhnutelné, soupeř se dostal do vedení. To, že vedení bylo jen jednobrankové, jsme mohli poděkovat zejména dobře chytajícímu Kikimu. Do poločasu se podařilo srovnat a druhé části dokázali kluci překlopit výsledek na svoji stranu. Konečný výsledek 4:2. Druhý zápas nás měli prověřit soupeři z Ostravy, ale nestalo se tak. Soupeř byl bezzubý a jen díky tomu, že kluci přizpůsobili hře soupeře, skončil výsledek jednociferně (8:0). V posledním zápase nás čekal neznámý soupeř. Bohužel kluci v tomto zápase odvedli hanebný výkon. Přestože jsme již v první minutě vedli, svými chybami jsme soupeři nabídli překlopit zápas na jejich stranu a zbytek času ho jen doháněli. Vzhledem k tomu, že tento soupeř prohrál se švýcarským soupeřem, stačila nám k vítězství za jistých okolností i prohra o jeden gól. To se nakonec stalo, když Waldy tři vteřiny před koncem využil přesilovku a upravil na konečných 4:5 a zajistil nám tímto první místo ve skupině. V prvním kole play-off jsme narazili na soupeře z Českých Budějovic. Bohužel se toto utkání hrálo na hale Slavie (parkety zalepené voskem). V zápase jsme byli jednoznačně lepším a silnějším mužstvem, i když ani náš výkon nebyl optimální. Zápas jsme nakonec zvládli 2:1, vítězným gólem byla proměněná přesilovka. V dalším kole nás čekal loňský vítěz z Finska, tým TR Electronic. Tento soupeř byl již nad naše síly. Kluci se Finům vyrovnali fyzicky, nikoli však florbalově. Soupeř rychle odskočil a měl zápas celou dobu pod kontrolou. Přesto se klukům podařilo alespoň jednu svojí šanci proměnit a mohli odcházet se vztyčenou hlavou. Nutno podotknout, že ve stejné fázi se již nepodařilo postoupit žádnému českému týmu v této kategorii. Moc děkujeme všem klukům za vzornou reprezentaci klubu, ale také všem rodičů, kterých se na tribunách objevilo velmi mnoho.

 

Dorostenky – G16

Dorostenky jako jediné zástupkyně z Panthers zažily čistě mezinárodní turnaj, tedy se ani jednou neutkali s žádným tuzemským výběrem. Ve skupině nejprve nestačily na švýcarský Zug, jemuž navíc nevstřelily ani branku, chuť si nicméně spravily povedeným bojovným výkonem proti švédské Vallentuně, jíž porazily 3:2. Páteční porážka s finskými Northern Stars je sice odsoudila na konečné třetí místo, v prvním kole play-off se nicméně Panterky semkly a dokázaly podruhé porazit tým ze Švédska 3:2, tentokrát IBK Varla. Šestnáctifinále play-off A nicméně už znamenalo konečnou zastávku, neb se jim do cesty postavily děvčata ze švédského Lisebergu, jenž si zajistila postup po drtivém vítězství 9:1.

Komentář trenéra (Dan Ježil): „Dorostenky musely celý turnaj odehrát v nedobrém počtu 8+2. I přes nízký počet ale rozhodně nepředvedly něco, za co by se musely stydět. Ve skupině dokázaly ze tří náročných zápasů jeden vyhrát a v dalších dvou hrát proti kvalitním soupeřům vyrovnanou partii. Jejich výkon nakonec vygradoval v prvním kole play-off, kdy jsme dokázaly předvádět kvalitní akce a zároveň si navzájem vypomoci směrem do obrany, z čehož nakonec byl možná trochu překvapivý postup. Bohužel jsme se nakonec museli rozloučit s turnajem v zápase, kde byl soupeř jednak lepší než my, druhak pak dokázal dokonale využít svého vyššího počtu. Všem holkám děkujeme za celý turnaj, takhle se má bojovat o každý kousek hřiště.“

 

Juniorky – G18

Juniorky sice taktéž skupinu začaly porážkou, když nestačily na švédský Lund, následně však dokázaly přehrát Rtyni a dokonce vynulovat švýcarský Zurich, což je katapultovalo na konečné druhé místo. I přes o něco výhodnější pozici nicméně nestačily v prvním kole play-off na finské Power Girls a jako jediné z celé panteří výpravy se musely spokojit jen s play-off B. V něm úspěšně prošly přes čtvrtfinále poté, co nejprve proti Olomouci ztratily tříbrankový náskok, aby následně zvítězily v nájezdech, semifinálový souboj proti Bulldogs Brno už ale vyhrát nedokázaly, když po třech brankách ve druhém poločase padly 0:3.

Komentář trenéra (Dan Ježil): „Svojí pouť turnajem započaly Juniorky v nepříjemných ranních hodinách proti dokonale synchronizovanému švédskému soupeři porážkou. Naštěstí se z ní ale holky rychle oklepaly a i když hra místy skřípala, tak si po dvou výhrách došly pro druhé místo. V prvním kole play-off jsme sice měli ambice Power Girls porazit a postoupit do pavouka A, nicméně jsme nepředvedli odpovídající výkon a museli se smířit jen s pavoukem B. V něm jsme se následující den utkali s Olomoucí a po dobrém a bojovném výkonu jsme strhující zápas dokázali vyhrát v nájezdech. Stopku nám bohužel vystavilo Brno, které ve vyrovnaném utkání dokázalo těžit z našich chyb při hře v šesti. Děkujeme holkám za turnaj, ve kterém se střídaly dobré momenty s těmi horšími. Snad to do příště vyladíme a už to bude jen dobré.“