Dvě placky z Dobrušky pro mladé pantery

Premiérová účast na open air turnaji v Dobrušce vyústila ve dva cenné kovy pro mladší a starší žáky. Turnaj hraný pod širým nebem a systémem 3+1 byl pro naše týmy novinkou, na kterou si všichni chvíli zvykali, ale nakonec si to pěkně užili.

Zatímco oba týmy mladších žáků projely skupinami jako nůž máslem a suverénně je vyhrály, starší odstartovali ledovou sprchou v podobě zápasu s IBK Rabbitos. Turnajový tým složený z hráčů Hradce Králové nastoupil v trikách s nápisem MČR starších žáků a pořádně se do toho opřel. Porážka 0:8 byla cennou lekcí a jasně klukům ukázala, o čem je systém 3+1 hraný na malinkém hřišti na 10 minut superhrubého času.

„Nečekali jsme, že to tady bude někdo hrotit, my si přijeli v klidu zapinkat,“ hlásili překvapeně. Naštěstí se poučili a další zápasy odehráli jednak s vyšším nasazením, ale především opustili hru, která jim fungovala celou sezonu včetně turnaje Open Game v Brně, ale tady byla evidentně k ničemu. Taky pochopili, že když nemáme „opravdového“ gólmana (Sváťa onemocněl a chytali Jéža s Ďurdou), musíme to odbránit před ním.

Do play off šly všechny naše týmy rovnou do čtvrtfinále A. Béčko mlžů, namixované částečně z elévů, natrefilo na Židenice, které je poslaly do oprav (1:6). Tam si ale naši mlaďasové vybojovali pěkné dělené 5. místo po dramatickém nájezdovém vítězství nad Znojmem (3:2N).

Starší prošli přes Rumcajse Jičín (5:2) hladce do semifinále, kam jim pavouk přisoudil opáčko s IBK Rabbitos. Tentokrát to bylo víc než vyrovnané a troufám si říct, že jsme po většinu zápasu byli o chlup lepší a zaskočený soupeř hlavně bránil. Nicméně hraje se na góly a my dostali dva a dali jen jeden. Boj o bronz byl zase jednoznačný a FbC Sokol Předměřice jsme přehráli 8:2. Rabbitos pak ve finále brali zlato.

Jízda mlžů A přes Spartak Pelhřimov (10:2) a Tovačov 06 (8:2) se zastavila až ve finále na Brno Stars selection, kteří jim přisoudili stříbro po výsledku 1:4.

Pro všechny to byla zajímavá zkušenost. Hrát venku na sluníčku je přece jen rozdíl oproti často vydýchanému vzduchu v hale. Hlavně pro větší kluky byl celkem šok přechod na systém 3+1, který hráli naposledy za přípravku. Naopak elévové z něj byli nadšení. „Konečně zas můžou dělat to, co jim teď zakazujou,“ glosovala Jana. Krutý je i desetiminutový superhrubý čas (vůbec se nezastavuje), kdy se vám může stát, že víc jak minutu hracího času čekáte, až se někde najde balón. A samozřejmě se to děje ve chvíli, kdy potřebujete srovnat skóre. Strži by mohli vyprávět.

Na závěr patří poděkování organizátorům, kterým to až na zdržení při vyhlašování výsledků, pěkně a hladce odsýpalo. Myslím, že to za ty čtyři hodiny v autě a deset dalších na sluníčku stálo ;-)

Fotogalerie na Facebooku:
https://www.facebook.com/pantherspraha/photos/?tab=album&album_id=10157255347539378

Video z pořadatelského Instagramu, kde se také párkrát mihneme: