Panteři opanovali Jarní pohár

Jarní pohár, pořádaný florbalovou školou Bohemians, bývá v posledních letech oblíbenou částí jarní nebo tedy spíše letní přípravy nemála našich borců a po loňské finálové účasti týmu Hulící četa, složený z hráčů A týmu, letos k triumfu došel tým s (původně pouze pracovním) názvem Dream Team.

Jeho architekt David Ghali jej složil z hráčů naší druhé rezervy C POWER (Jakub Khurnas, Dan Škvor, Zeke, Martin Eckstein), k tomu přidal přidal legendy Jana Kudelu, na jeden zápas přišel i Jan „Gigolo“ Tůma a Martin Kostřica a celý koktejl zkušenosti, umění a chuti po florbalu doplnila mladá naděje z Áčka Lukáš Pokorný. Název Dream Team a myšlenku Davida Ghali sezvat k sobě ty nejlepší hráče z nižších lig pak naplnili svou účastí Jakub Květoň z Desperados, bratři Jan a Michal Kadlecové s Pavlem Uherem z EMCO Cholerics a na záskok taky brankářská legenda Jiří Behemoth Klíma.

Několikatýdenním turnajem nakonec tihle borci prošli jako skutečný Dream Team, když nezaznamenali ani jedinou prohru. Nakonec z toho bylo 7 vítězství a jedna remíza s celkovým skóre 50:12. Během turnaje museli kluci dokonce dvakrát podstoupit nejtěžší zkoušku ve formě bratrovražedného souboje s Áčkaři z Hulící čety, a k překvapení všech z těchto soubojů dvakrát vyšel vítězně právě Dream Team. Ukázalo se tak, že florbal především v turnajové podobě není jenom záležitost mladých a běhavých chrtů, ale že zkušenosti, rozvaha a chytrá hra je něco, co vede k vítězství někdy snáz než přemíra snahy.

Ani tým Hulící čety nezůstal bez medaile, ale protože se střet obou našich týmů konal už v semifinále, které po boji vyhrál Dream Team 2:1, byl z toho nakonec „jenom“ bronz. Týmovou soudržnost v Panterech ale ukázalo finálové klání, kde kluci z Áčka na tribuně mohutně fandili svým přemožitelům ze semifinále a povzbuzovali je celý zápas. Samotné finále proti pořadatelům Bohemians B nabídlo zápletku jako z hollywoodského sportovního trháku – Dream Team sice vedl po gólu Martina Ecksteina, ale pak většinu utkání prohrával 1:2. Ani 5 minut před koncem ale hráči neskládali zbraně, bušili do zalezlého soupeře a nakonec se dočkali vytouženého obratu. Nejdříve srovnával na 2:2 Jan Kadlec z EMCA, aby minutu poté po krásné kombinaci celého útoku na jeden dotek vstřelil vítězný gól Poky. Jistotu zlata pak Dream Teamu dal výstavní ranou do šibenice ex Panther Jan Kudela a borci se tak mohli jít radovat z vytouženého a zaslouženého triumfu. Za zmínku stojí také fantastický výkon Zekeho v bráně, který na ofenzivně laděném turnaji pustil v 7 zápasech pouze 10 gólů (jeden zápas nechytal) a k tomu vychytal hned 3x nulu.

Oběma panterským týmům gratulujeme a přejeme hodně zdaru i v příštím ročníku Jarního poháru!

Autor: Martin Eckstein

C tým doplněn o bývalého Pantery Jana Kudelu a Pavla Uhera a bratry Kadlece z EMCO Cholerics