Novinky a změny ve složení realizačních týmů A týmů

V pondělí 13. května byly oficiálně spuštěny přípravy našeho mužského i ženského týmu a jejich úvodní schůzky a tak můžou být uveřejněny změny ve složení jejich realizačních týmů, jeho posily a pár postřehů.

Změny ve sportovní struktuře

Výkonný výbor klubu se na základě dlouhé diskuse rozhodl upravit sportovní strukturu klubu a reagovat na dlouhodobý vývoj jejím posílením.

V rámci včera uveřejněného projektu spolupráce s klubem Texas Longhorns přichází Ladislav Hrma (představení níže) na pozici hlavního trenéra týmu Muži A. Současný asistent Miloslav Mattes v pozici pokračuje a pokračuje i Andrea Nováková v pozici vedoucí družstva.

Lukáš Jenšík nekončí – naopak

Dosavadní trenér Lukáš Jenšík nejenom, že zaslouží velký dík za odvedenou a nelehkou práci v uplynulých čtyřech sezonách, kdy nejprve postoupil z Divize, aby následně s týmem vyhrál i základní část Národní ligy, ale nadále pokračuje v dalších pozicích, kde dochází také ke změnám:

Pokračuje jako hlavní trenér našich žákovských družstev a bude mít nyní i více prostoru a možností se věnovat práci šéftrenéra. A v ženském A týmu bude zastávat funkci hlavního trenéra, protože jeho kolega Jan Tůma se plně přesouvá na pozici šéftrenéra ženské složky.

Přivedli jsme špičkového kondičního trenéra

Další výraznou posilou naší sportovní struktury je nový kondiční trenér Lukáš Stránský, který se se svou odborností a zkušenostmi do našeho florbalového rybníku jenom s malou nadsázkou skoro ani nevejde.

Lukáš tedy již zahájil přípravu s oběma A týmy Kromě Lukáše u nás budou působit i jeho dva asistenti, proběhne samozřejmě několik testování a přednášek a spolupráci plánujeme neomezit jen na samotné přípravné období, ale i v průběhu soutěžní části sezony.

Lukáš pracoval v hokejové Slavii, fotbalové Dukle a juniorské hokejové reprezentace, odkud pak vyšla spolupráce na individuální přípravě hokejových jmén jako Tomáš Hertl, Vladimír Sobotka nebo Roman Červenka.

Po úvodním „lehčím“ tréninku jsme se namátkou ptali několika účastníků a převládá mezi nimi jednoznačné nadšení, k vidění byly růžové tváře, přerývaný dech, a děvčata měla mžitky před očima a kluci si užili nějaké úvodní pošťuchovačky. Tréninkovému procesu přihlíží i další trenéři, aby se inspirovali a mohli obohatit tréninky svých mladších svěřenců.

Muži A mají nového trenéra, který má s námi leccos podobného

Láďa vyrostl ve florbalovém Chodově a když se svou partou vrstevníků přešli do dospělé kategorie, založili si vlastní oddíl, který postupně budovali a který v roce 2015 rozšířili i o mládežnická družstva z končícího oddílu Elite Praha, kde také působil jako trenér a ve svém nynějším klubu dlouhodobě funguje na skoro všech pozicích od předsedy, přes sekretáře až po šéftrenéra a zároveň pokračuje v pozici trenéra jeho ženského týmu.

A nejen v tomto všem je jeho příběh s tím naším nápadně podobný; máme na mnoho věcí podobný pohled a k mnoha věcem podobný přístup. V hráčích chceme budovat hlavně osobní zodpovědnost, schopnost komunikovat, férovost, disciplínu a další věci, které jsou obsažené v naší klubové filosofii. Zaměřit se chce na slabiny, které jsme si v našem týmu popsali, což je kromě již zmíněné disciplíny i taktická příprava, práce s videem a již zmíněná kondiční příprava.

Zároveň se bude tedy jednat o první a velmi hmatatelný projev sportovní spolupráce obou klubů. 

Bližší a osobnější informace o dění v klubu se Vám budeme snažit přinést brzy v rozhovorech s důležitými osobnostmi klubu.

Těšíme se a věříme ve skvělou spolupráci!