Starší žákyně se rozloučily výhrou

Starší žákyně se k poslednímu zápasu vydaly do Chýně. Prvním soupeřem nám byla Dvojka a my ji chtěli v klidu přehrát. To se nám ze začátku dařilo, soupeře jsme přehrávali, nepouštěli do šancí a povedlo se nám otevřít skóre. Dvou brankové vedení o půli bylo fajn, ale chtěli jsme přidat daleko víc gólů a hlavně nepolevit. Bohužel oba body se pro nás ukázaly příliš těžké, a tak se soupeř začal dostávat do zápasu, zatímco my z něj vypadávali. Trest na sebe nenechal dlouho čekat a soupeř chvíli před koncem srovnal. Bohužel nám nepomohl ani time-out, a nakonec jsme museli sklopit hlavy, když Dvojka zápas otočila ve svůj prospěch.

Druhým sokem nám byl celek Chodova, který svou kvalitou budil respekt. Naštěstí se neopakovalo chabé nasazení z prvního zápasu, a tak i když jsme převážně bránili, holky nic nevypustily a dřely až na kost. Odměnou nám bylo vedení, které zařídila Klárka. Bohužel během poslední půlminuty první části se Chodovu podařilo utkání otočit. Holky to naštěstí nepoložilo a dál makaly, díky čemuž jsme skóre dotáhly, když Monča hodila dlouhý výhoz a Jolča míček uklidila do sítě. Bohužel se na konci zápasu podařilo soupeři dvakrát skórovat. Znovu jsme tedy prohráli, tentokrát však po diametrálně odlišném výkonu.

Bohužel k nám los turnaje nebyl přívětivý, a tak nás čekala asi čtyř hodinová přestávka, která se ještě prodloužila tím, že turnaj měl zpoždění.

V posledním zápase sezony jsme se střetli s domácím výběrem Texasu. Do vedení jsme se dostali ani ne po minutě hry, když Áďa přesně našla Klárku, která dala svůj třetí dnešní gól a zdálo se, že má skvělou střeleckou formu. Bohužel nám nadšení vydrželo jen asi minutku a půl, když jsme nechali soupeře pláchnout naší obraně. V první půli se pak ještě Áďa prosadila sama přesným nahozením ze standartky. Po přestávce se znovu prosadila Jolča, která srovnala střelecký účet s Klárkou. Znovu bohužel následovalo zaspání v obraně, které Texas nekompromisně potrestal. Pak už jsme ale opět drželi otěže zápasu v našich rukou, když se nejdříve prosadila Míša (profesí především brankářka) a nakonec znovu Klárka, která na další gól potřebovala jen 10 samostatných úniků a 3 prázdné branky (naštěstí ji to neotrávilo, nakonec gólmanku přeci jen znovu překonala).

Naštěstí jsme se tedy mohli se sezonou rozloučit výhrou, což je vždy radostné. Celou sezonu nás provázel velký nešvar, že s lepšími soupeři byly holky schopné odehrát vyrovnané zápasy, zatímco s těmi slabšími jsme museli bojovat především sami se sebou. Děkujeme všem hráčkám, rodičům a dalším fanouškům za skvělou sezonu. Občas to sice nebylo jednoduché, ale i tak doufáme, že jste si ji s námi užili. Teď si chvíli od florbalu odpočineme, ale už brzy začneme ladit formu v letní přípravě, abychom byli ready na sezónu následující.

Panthers Praha – SK Dvojka Praha  2:3

Panthers Praha – Florbal Chodov  2:4 

Panthers Praha – FBC Texas Longhorns  5:2

Autor: Dan Ježil